Grupa Q Hotels już bez Dobrego Hotelu

Grupa hoteli należąca do Q Hotels nie jest już od 25 stycznia tego roku zarządzana przez Dobry Hotel. Decyzja została podjęta w perspektywie wizji rozwoju marki jako niezależnego operatora hoteli oraz budowy własnej marki Q Hotels. Na jej czele stanął Piotr Madej, wcześniej związany m.in. z poznańskim hotelem City Park Poznań i warszawskim InterContinentalem. Jak poinformowała nas spółka - Budując własne, zorganizowane struktury sieciowe hotele będą konsekwentnie realizować efektywną politykę sprzedaży, kontroli kosztów oraz politykę personalną. Centralne biuro zostało już otwarte w Krakowie.

Piotr Madej, nowy dyrektor zarządzający Q Hotels

Nowym dyrektorem zarządzającym sieci został Piotr Madej, który przez ostatnie trzy lata związany był z City Park Poznań&Residence, ostatnio na stanowisku dyrektora sprzedaży na grupę. Wcześniej pracował m.in. na stanowisku kierownika sprzedaży w warszawskim hotelu InterContinental i związany był z obiektami sieci Orbis. W skład sieci Q Hotels wchodzą obecnie 154 pokojowy Best Western Plus Q Hotel Kraków, 89 pokojowy Q Hotel Kraków, 127 pokojowy Best Western Plus Q Hotel Wrocław, oraz 50 pokojowy Q Hotel Grand Cru Gdańsk. Będąca własnością i zarządzana przez Leszka Mięczkowskiego spółka Dobry Hotel była operatorem tych hoteli od czasu ich otwarcia. Dobry Hotel to spółka specjalizująca się w zarządzaniu obiektami hotelarsko – gastronomicznymi oraz oferująca usługi consultingowe w obszarze tej branży. Spółka ta została również wybrana, jako jeden z trzech operatorów hotelowych, partnerem franczyzowym Marriota dla przyszłych inwestycji. Obecnie Dobry Hotel zarządza hotelami Arkon Park i Best Western Bonum w Gdańsku, Villa Sedan i Best Western Villa Aqua w Sopocie, Różanym Gajem w Gdyni, Unicusem w Krakowie, a także kilkoma restauracjami na terenie Gdańska. W ubiegłym tygodniu spółka ogłosiła podpisanie umowy na zarządzanie budowanym na Wyspie Spichrzów w Gdańsku 374 pokojowym hotelem Deo, który pierwszych gości przyjąć ma w 2018 roku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Grupa Q Hotels już bez Dobrego Hotelu

  1. SUPER WIADOMOŚĆ !!
    Gratuluję decyzji !
    Polska sieć, z NAJWIĘKSZYM POTENCJAŁEM W OSTATNIM CZASIE.
    BRAWO !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *