Finał konkursu im. Wellmanna w Gdańsku

W dniach 18–20 kwietnia 2005 r. w Hotelu Novotel Marina w Gdańsku odbyły się finały VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie im. Leonarda Wellmanna. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 3,5 tys. uczniów z 71 szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. Rywalizowali oni w dwu zadaniach. W pierwszym, „Recepcja i jej tajniki”, musieli wykazać się znajomością zasad obsługi gości w recepcji w jednym z pięciu języków: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim lub włoskim. W ro-li ekspertów wystąpili: Zbigniew Pasieka z Hotelu Tumski we Wrocławiu, Roman Runowiecki, dyrektor Hotelu La Regina w Warszawie, Robert Dominiak
z Hotelu Novotel Centrum w Warszawie. Drugie zadanie, pod nazwą „Stół ładnie nakryty”, polegało na wykazaniu się uczestników przy nakrywaniu stołu pod wylosowane menu. Oceniali w tej dziedzinie: Krzysztof Dubrow z Hotelu Mercure Mrongovia w Mrągowie oraz Jacek Florczuk z Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *