Lotnisko w Modlinie ogłasza nowy konkurs na hotel

Spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin po raz kolejny ogłosiła przetarg na dzierżawę terenu pod budowę hotelu na terenie lotniska w Modlini. Poprzedni konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia.
Fot. Lotnisko w Modlinie
Działka na której ma powstać hotel ma powierzchnię 5,6 tys. mkw., zlokalizowana jest przy drodze wewnętrznej lotniska, około 200 m od terminala pasażerskiego. Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, który nie określa jednak powierzchni biologicznie czynnej. W poprzednim, rozpisanym w ub. roku konkursie oferty można było składać do 23 listopada 2015 roku, jednak jak powiedziała „Onetowi” Magdalena Bojarska, rzeczniczka Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin - Wpłynęło kilka ofert, ale okazało się, że nie są one dla nas satysfakcjonujące. Chodziło przede wszystkim o koszty dzierżawy, ale także o inne sprawy. W ramach nowego konkursu zarząd lotniska wprowadził kilka zmian w ofercie. Inwestor nie musi już dzierżawić całej działki objętej przetargiem, a jedynie tę część którą będzie zainteresowany, władze Modlina nie narzucają również w żaden sposób warunków dotyczących wyglądu i standardu hoteli, jak miało to miejsce wcześniej. Wiadomo, że przyszły dzierżawca zobowiązany jest uwzględnić ograniczenia związane z funkcjonowaniem lotniska, w tym ograniczenie maksymalnej wysokości zabudowy do 25 metrów, razem z masztami. Poza tym nieruchomość, na której ma stanąć hotel, nie posiada układu drogowego. Inwestor będzie więc musiał we własnym zakresie i na własny koszt wybudować drogi dojazdowe i inne zaplanowane w przyszłym projekcie. Oferty można składać do 31 marca 2016 roku, do godz. 12.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.