Polskie góry tańsze niż rok temu

W wielu miejscach w polskich górach nocleg w tym roku jest tańszy niż w lutym 2015. Serwis Trivago.pl sprawdził gdzie jest taniej, a gdzie drożej. Ceny noclegów w górach w stosunku do lutego zeszłego roku najbardziej spadły w Szklarskiej Porębie. W tym roku odwiedzający miasto zapłacą średnio 327 zł za nocleg dla dwóch osób, podczas gdy w lutym ubiegłego roku za pokój zapłaciliby średnio 400 zł. Ceny noclegów w stosunku do zeszłego roku spadły o 3% w Bukowinie Tatrzańskiej, w Karpaczu o 2% i nieznacznie, bo o 1% w Zakopanem. W pozostałych popularnych na trivago miejscowościach górskich zapłacimy nieco więcej niż w lutym zeszłego roku. Największy wzrost cen za nocleg odnotowano w Wiśle. W zeszłym roku ten sam nocleg średnio wyniósł nas 189 zł, podczas gdy w tym roku o 48% więcej, czyli 279 zł. Ceny za nocleg o tym samym standardzie wzrosły również w Ustroniu, Świeradowie Zdroju i w Dusznikach Zdroju o kolejno 19%, 11% i 7 %. Najmniejszy wzrost cen z roku do roku odnotowano w Szczyrku (3%) i w Krynicy Zdroju (2%). Z najpopularniejszych na trivago górskich kierunków ceny z lutego do stycznia spadły jedynie w Zakopanem (-3%) i Krynicy Zdroju (-1%). W większości popularnych miejscowości górskich, w tym miesiącu ceny w stosunku do stycznia są wyższe. Największy wzrost odnotowano w Świeradowie Zdroju (24%) i w Bukowinie Tatrzańskiej (20%). Najmniej za zakwaterowanie w tym miesiącu zapłacimy w Szczyrku, w Dusznikach Zdroju i Karpaczu. W lutym ceny za nocleg wzrosły jednak kolejno o 16%, 4% i 4%.
Tab. 1. Średnia cena za nocleg dla dwóch osób w pokoju typu standard w najpopularniejszych miejscowościach górskich na trivago w lutym 2015 i w lutym 2016 oraz zmiana procentowa ceny z roku do roku
Tab. 2. Najpopularniejsze miejscowości górskie na trivago.pl i średnie ceny za nocleg w styczniu i lutym 2016 oraz zmiana procentowa średniej ceny z miesiąca do miesiąca
*średnie ceny za nocleg (trivago Hotel Price Index) to miarodajny wskaźnik średnich cen wśród najczęściej rezerwowanych hoteli online. Ceny noclegów kalkulowane są na podstawie danych pochodzących z ponad 250 stron rezerwacyjnych oraz systemów rezerwacji największych sieci hotelowych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.