Hotel Puro w Łodzi może w ogóle nie powstać

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle powstanie zapowiadany jeszcze w październiku 2013 r. hotel na skwerze u zbiegu ul. Zachodniej i ul. Ogrodowej w Łodzi (naprzeciwko Pałacu Poznańskiego). Inwestor, firma Genfer, właściciel sieci Puro Hotels, choć ma już pozwolenie na budowę wciąż nie rozpoczyna prac, nie udziela też żadnych informacji na temat inwestycji planowanej w Łodzi – informuje Express Ilustrowany.
Wizualizacje, ASW Architekci
Umowa sprzedaży, opiewająca na sumę 2 mln 460 tys. zł, została podpisana w listopadzie 2013 r. W warunkach przetargu była zapisana kara 300 tys. zł za nieuzyskanie pozwolenia na budowę obiektu w terminie 12 miesięcy od daty podpisania umowy sprzedaży i 700 tys. zł za niezrealizowanie inwestycji w terminie czterech lat od daty podpisania umowy. Ten drugi termin mija 16 listopada 2017 r. i nic nie wskazuje na to, by został dotrzymany. Zgodnie z warunkami przetargu budowa miała rozpocząć się w ciągu roku od zakupu działki. Według wcześniejszych planów, Puro planowało otworzyć hotel w Łodzi w 2015 roku, ale po starcie DoubleTree by Hilton, Novotelu i Tobacco Hotel, a rok wcześniej Holiday Inn, sieć postanowiła przeczekać okres wojny cenowej i wychodzenia z niej, licząc też na naturalny wzrost popytu w ciągu najbliższych lat na tym rynku. Inwestycja jednak wciąż się nie rozpoczyna, a sieć nie udziela informacji na temat terminu jej rozpoczęcia. Według projektu przygotowanego w 2015 roku przez pracownię ASW Architekci czterogwiazdkowy hotel Puro w Łodzi dysponować ma 136 pokojami, restauracją i kawiarnią z letnim tarasem, czterema salami konferencyjnymi, a także barem z tarasem widokowym.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *