We Włosieniu powstanie luksusowy hotel

Polsko-angielska spółka Pałac Włosień rozpoczęła remont zabytkowego pałacu we Włosieniu, małej wsi na Pogórzu Izerskim. Powstać ma tam 90 pokojowy luksusowy hotel działający pod jedną z międzynarodowych marek hotelarskich, oraz 34 domki wypoczynkowe – pisze serwis eluban.
Wizualizacja
W planie jest stworzenie rezydencji w prawdziwym angielskim stylu z ogrodami, stawami hodowlanymi i potężnym parkiem. Działać ma tu m.in. strzelnica, park linowy, pole golfowe i destylarnia whiskey. Do pałacu zostanie dobudowane 35 metrowe skrzydło mieszczące spa z salą fitnes. W samym pałacu przewidzianych jest 18 apartamentów, natomiast w należących do zespołu pałacowego budynkach zaplanowane są 72 pokoje i domki pensjonatowe na kolejne 34 pokoje. Cała inwestycja podzielona jest na pięć etapów i kosztować ma około 90 mln zł. Spalony pałac w którym do 1979 roku mieścił się hotel w roku 2001 roku kupił Henryk Ostrowski, przedsiębiorca z Bolesławca, który planował odbudować pałac i ponownie stworzyć tam hotel. Przez lata co jakiś czas pojawiały się informacje o planowanej odbudowie, niestety w z rożnych przyczyn plany odkładały się w czasie.  Przełom nastąpił, kiedy do zamku przyjechało dwóch braci, Edward i Richard Heldreich potomkowie Hansa Gottlob von Heldreicha, który pod koniec XVIII w przez kilka lat był właścicielem zamku. Pod koniec 2007 roku powstała spółka Pałac Włosień, która obecnie wdraża w życie swój  śmiały projekt. Pałac we Włosieniu jest to jedno z najpiękniejszych założeń folwarczno-pałacowych na Dolnym Śląsku. Pałac posadowiony jest na 12 metrowej skale, tuż nad rzeką.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.