Zmiany istotne dla hotelarzy

W sobotę 16 kwietnia weszła w życie nowelizacja zmieniająca rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie z dnia 19 sierpnia 2004 r. W dokumencie ustawodawca wprowadził kilka istotnych zmian.

Pixabay, Fot. MJCouch

  Wśród najistotniejszych zmian dla funkcjonujących obiektów wymienić można zapis o konieczności prowadzenia recepcji czynnej całą dobę w hotelach i motelach 3 - 5 gwiazdkowych, a także zniesienie obowiązku prowadzenia kwiaciarni lub udostępniania możliwości dostarczenia kwiatów w hotelach 4- 5 gwiazdkowych. Ustawodawca znosi również obowiązek montowania w pokojach wieszaka ściennego na odzież wierzchnią (można zastąpić go wieszakiem stojącym). Nowością jest także zniesienie obowiązku posiadania oddzielnego dźwigu towarowego w 4 gwiazdkowych hotelach do 50 pokoi. Więcej zmian wprowadzono w przypadku obiektów, które debiutują na rynku. Najistotniejszą jest uproszczenie procedury uzyskania opinii przeciwpożarowej. Odtąd wystarczy opinia specjalisty ochrony przeciwpożarowej, a nie jak dotychczas komendanta straży pożarnej. Pełna treść rozporządzenia dostępna jest na stronie http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/1626

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *