VDHG rozpoczyna budowę IBB Blu Hotel Gdańsk

Von der Heyden Group, która w 2006 roku kupiła w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millenium trzy przylegające do siebie kamienice na rogu ulic Długiego Targu i Mieszczańskiej w Gdańsku zapowiada rozpoczęcie inwestycji i wmurowanie kamienia węgielnego na początku lipca tego roku.

Firma podpisała umowę z generalnym wykonawcą firmą budowlaną - Allcon Budownictwo, która wybudować ma tam 90 pokojowy 3-gwiazdkowy IBB Blu Hotel Gdańsk.

 

Prace opóźnione są o ponad pół roku miesięcy względem wcześniejszych planów. W połowie lutego ubiegłego roku spółka informowała o zakończeniu negocjacji dotyczących finansowania projektu „Długi Targ” i została podpisana umowa na finansowanie go przez Alior Bank. Rozpoczęcie prac planowano wtedy na wrzesień ubiegłego roku i zakończenie na wiosnę 2017 roku (obecnie przesunięte na koniec lata 2017 roku).

Początkowo koncepcją VDHG było stworzenie 5-gwiazdkowego hotelu butikowego, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku. Teraz powstać ma modny hotel 3-gwiazdowy ze współczesnymi wnętrzami i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Projekt „Długi Targ” (szacunkowy budżet projektu: 11 mln Euro) tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które poddane renowacji zostaną przekształcone w hotel o łącznej powierzchni ok. 4.500 m2 i 90 pokojach.

Po podpisaniu umowy na generalne wykonastwo, Sven von der Heyden, właściciel VDHG, powiedział: „Zawsze walczyliśmy o to, aby ten wspaniały projekt stał się rzeczywistością. Czas nabycia nieruchomości nie był idealny, gdyż przypadł na moment na krótko przed wybuchem kryzysu finansowego 2007/2008. Wykorzystaliśmy to opóźnienie na zoptymalizowanie projektu, zwiększyliśmy liczbę pokoi i znaleźliśmy silnego partnera finansowego w Alior Banku. Jestem przekonany, że nowopowstały hotel odniesie sukces finansowy ze względu na projekt i lokalizację, jak zawsze w połączeniu z dbałością o szczegół.”

Adam Trybusz, prezes zarządu Długi Targ, spółki celowej powołanej do realizacji projektu, oraz współinwestor projektu, powiedział: „Prawo uczestniczenia w tak unikalnym projekcie, jakim jest zabudowa ulicy Długi Targ, wygrywa z każdą przeszkodą na osi czasu. Ten czas tym razem nie zawsze

nam sprzyjał. Nie ma to jednak dla tej lokalizacji aż tak ogromnego znaczenia. To przywilej współtworzenia historii miasta, pięknego miasta Gdańsk, jest najważniejszy.”

Allcon Budownictwo. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod

klucz”. Przez ponad 25 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. Architektem dla projektu „Długi Targ“ została również firma działająca na rynku regionalnym „Architectonica Michał Skwarło“. Projekt wnętrz wykonała firma TOYA Design z Poznania.

Prowadzenie Projektu powierzono firmie Probuild.

Operatorem hotelu będzie związana z VDHG sieć IBB Hotel Collection, która w Polsce zarządza dwoma 4-gwiazdkowymi hotelami: IBB Andersia w Poznaniu i IBB Grand Hotel Lubinianka w Lublinie, a także dwoma hotelami w Niemczech i trzema w Hiszpanii. Von der Heyden Group to spółka deweloperska założona w 1989 roku, specjalizująca się w wyszukiwaniu i zagospodarowywaniu nisz na europejskim rynku nieruchomości. Realizuje projekty deweloperskie w budynki biurowe i hotele zlokalizowane w ścisłych centrach miast.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *