Panasonic prezentuje nowe superszybkie drukarki wielofunkcyjne

Panasonic przedstawił nową serię superszybkich drukarek wielofunkcyjnych DP-MB500. W jej skład wchodzą dwa modele DP-MB545 i DP-MB357 przeznaczone zarówno dla dużych, jak również małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenia pozwalają na szybkie i bezpiecznie drukowanie dużej ilości dokumentów przy zachowaniu niskich nakładów finansowych.

Drukarki z serii DP-MB500 zajmują nie więcej miejsca niż standardowy model drukujący w formacie A4. Zapewniają przy tym równie niski koszt użytkowania i szybkość, oferując dodatkowe funkcje, np. możliwość druku w formatach od A6 do A3. Modele pozwalają również na drukowanie laserowe, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Urządzenia są przeznaczane zarówno dla dużych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Drukarki Panasonic DP-MB500 są podłączone do sieci WiFi, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mogą drukować dokumenty bezpośrednio z urządzeń mobilnych zarówno w biurze, jak i z dowolnego miejsca poza nim. Wystarczy, że skorzystają ze specjalnej aplikacji do zdalnego drukowania. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa wprowadzono funkcje ochrony wydruku za pomocą hasła. W ten sposób drukujący nie będzie narażony na utratę poufnych informacji.

Szybki druk dwustronny, długa żywotność oraz wysoka wydajność materiałów eksploatacyjnych sprawiają, że modele DP-MB500 pozwalają zmniejszyć zużycie papieru oraz tuszu, znacznie ograniczyć codzienne nakłady operacyjne, a także zminimalizować konieczność konserwacji i całkowite koszty użytkowania.

Model DP-MB545 jest w stanie drukować i kopiować do 45 stron na minutę, zaś drukarka DP-MB357 oferuje prędkość 36 stron na minutę - zarówno w druku jednostronnym, jak i w dupleksie. Urządzenia zapewniają wydajność na poziomie 150 000 stron miesięcznie, a jednorazowo ich podajnik mieści aż 1750 arkuszy.

- Zdajemy sobie sprawę, że w każdej działalności biznesowej liczy się szybkość działania, a także elastyczność, bezpieczeństwo i oszczędność. Dlatego też wprowadziliśmy na rynek nowe drukarki MB500 zapewniające najwyższą wydajność przy niskich nakładach finansowych. To bezkompromisowe, najlepsze w swojej klasie urządzenie wielofunkcyjne - mówi Carlos Osuna, Panasonic European Product Manager.

Więcej informacji na temat profesjonalnych urządzeń Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/rozwiazania-komunikacyjne/Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Systems Communications Company, który w ramach Panasonic dostarcza rozwiązania dla biznesu. Celem PSCEU jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności
i wydajności ich organizacji. PSCEU pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Oferta produktów obejmuje m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory, wielkoformatowe monitory, wytrzymałe komputery przenośne i alarmy przeciwpożarowe. Zatrudniając ok. 350 osób, dysponując wiedzą inżynierską oraz możliwościami globalnego zarządzania projektami, PSCEU oferuje szereg możliwości na rynkach, na których działa. Więcej informacji o rozwiązaniach profesjonalnych Panasonic znajduje się pod adresem:
http://business.panasonic.pl/.

PSCEU składa się pięć działów produktowych:

 • Rozwiązania komunikacyjne, obejmujące m.in. profesjonalne skanery, drukarki wielofunkcyjne, systemy telefonii i terminale SIP.

 • Produkty komputerowe, który pomagają pracownikom mobilnym w podniesieniu wydajności pracy, za pomocą wzmocnionych notebooków Toughbook i tabletów Toughpad oraz systemom EPOS (ang. Electronic Point of Sale). Jako lider rynku europejskiego, Panasonic osiągnął w 2014 roku 70,1-procentowy udział pod względem uzyskanych przychodów
  i 57,1-procentowy udział na rynku wzmocnionych tabletów (VDC, marzec 2015 r.).

 • Kamery profesjonalne, oferujące doskonałą jakość obrazu zarówno w przypadku rozwiązań audiowizualnych i emisyjnych,
  jak i medycznych rozwiązań wizyjnych (IMV).

 • Systemy zabezpieczeń, obejmujące kamery dozorowe i rejestratory, systemy interkomu wideo, rozwiązania kontroli dostępu,
  a także alarmy antywłamaniowe oraz przeciwpożarowe.

 • Systemy wizualne, czyli dział obejmujący projektory i monitory profesjonalne. Panasonic oferuje najszerszą gamę produktów wizualnych i jest liderem europejskiego rynku z prawie 44-procentowym udziałem pod względem uzyskanych przychodów (Futuresource, dane za pierwszy kwartał 2015 roku dla projektorów powyżej 5 tys. ANSI lm z wyłączeniem projektorów 3D r.).

O Panasonic Europe:

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii technologii elektronicznej oraz rozwiązań do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od czasu powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym zakończonym 31 marca 2015 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,72 bilionów jenów (55,5 miliarda euro). Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, zapewniając swoim klientom lepsze życie i lepszy świat. Więcej informacji
o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem
http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.


Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.