Na Wyspie Spichrzów powstanie 240 pokojowy hotel Holiday Inn

Konsorcjum Granaria Development podpisało umowę z UBM na budowę hotelu, który powstanie na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. W 2018 roku pojawi się tam 4-gwiazdkowy Holiday Inn.
Fot. Wizualizacje
Granaria to konsorcjum firm Immobel z Belgii i Multibud z Polski która w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z miastem zabudowuje północny cypel Wyspy Spichrzów. Firma ta wybrała inwestora dla hotelu, którego operatorem będzie Holiday Inn. Jest nim austriacki deweloper UBM, który działa w Polsce już od 20 lat i wybudował w naszym kraju 8 hoteli, m.in. Hotele InterContinental w Warszawie czy andel’s w Łodzi. - Budowę rozpoczynamy wraz z końcem tego roku. Będzie ona trwała niecałe dwa lata. Zakończenie inwestycji planujemy w 2018 r- zapowiedział Bartłomiej Hofman, prezes zarządu Immobel Poland. Na powierzchni 13,7 tys. mkw, w miejscu obecnego pawilonu Granaria, powstaną blisko 240 pokoje. Projekt przygotowany przez pracownię RKW, architektonicznie odwołuje się do zabudowy Głównego i Starego Miasta, lecz został wzbogacony o współczesną formę i nowoczesne materiały budowlane. Oprócz pokoi hotelowych, znajdą się tu także sale konferencyjne, strefa fitness i spa. Będzie też parking podziemny na 50 samochodów oraz patio. Budynek będzie miał 8 kondygnacji. - Realizacja hotelu w ramach projektu Granaria to dla nas duże wyróżnienie – mówi Sebastian Vetter, członek UBM Polska- . Bycie inwestorem obiektu hotelowego w zabytkowej części Gdańska traktujemy jako prawdziwe wyzwanie. Bez wątpienia przydatne będą kompetencje zdobyte podczas budowy obiektów takich jak: hotel InterContinental w Warszawie czy Andel’s w Łodzi – dodaje Vetter. Budowa hotelu to część inwestycji związanej z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na 18 tys. m2 powstaje tu nowoczesny kompleks handlowo – mieszkaniowo - usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 60 tys. mkw. Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2023 roku. - Aktualnie prowadzimy prace archeologiczne. Z końcem maja złożyliśmy już w Urzędzie Miejskim dwa wnioski o wydanie pozwoleń na budowę na część mieszkaniową i hotelową inwestycji - informuje Hofman.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *