Elektrim zbuduje 118 pokojowy hotel na warszawskiej Pradze   INWESTYCJE

Należąca do Elektrimu spółka Port Praski zamierza wybudować 118 pokojowy hotel przy ulicy Sierakowskiego na warszawskiej Pradze. Częścią obiektu będzie odrestaurowana XIX wieczna kamienica Mintera – pisze serwis Nowa Warszawa.
Wizualizacja
Większa część inwestycji hotelowej znajdzie się w nowo projektowanym obiekcie, okalającej zabytkowy budynek dawnego gimnazjum. Kamienica powstała w latach 1860-1863 dla przemysłowca Karola Juliusza Mintera. Na przełomie XIX i XX wieku w budynku mieściło się tam męskie gimnazjum, po którym spuściznę przejęło obecne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV. W 1897 r. maturę zdał tu Janusz Korczak. Od 1942 roku nieruchomość przeszła całkowicie we władanie miasta, aby po wojnie stać się komunalną czynszówką, co przyczyniło się do jej dewastacji. Po gruntownej renowacji kamica ma stanowić element inwestycji hotelowej. Pracowni architektonicznej APA Wojciechowski zależało na utrzymaniu proporcji budynku w kontekście ulicy i zachowaniu tych samych podziałów wewnętrznych. Centralnym założeniem jest atrium spinające nowy budynek z częścią kamienicy. Poddasze kamienicy od strony atrium zostanie zorganizowane w formie otwartej przestrzeni, górnego holu z wyeksponowaną konstrukcji więźby dachowej przykrytej świetlikiem. Nowa zabudowa będzie zachowywać gabaryty sąsiadujących budynków, a spadki dachu nawiązywać do budynku modernizowanego. W hotelu, wchodzącym w skład Portu Praskiego, znajdzie się 118 pokoi. Termin rozpoczęcia inwestycji na razie nie jest znany.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.