Trwa ofensywa ibisów

Po otwarciu w maju hoteli ibis Styles Białystok i ibis Poznań Północ, na początku czerwca ruszyły ibisy Styles w Gnieźnie i Siedlcach (oraz ibis w Rydze), a pod koniec miesiąca pierwszych gości przyjmie ibis Styles w Nowym Sączu. Wszystkie działają w modelu franczyowym. Do końca roku otwarty ma być też ibis Gdańsk Stare Miasto należący do Orbisu, a w przyszłym roku Orbis chce rozpocząć budowę ibisa Styles w Warszawie.

ibis Styles Gniezno dysponuje 70 pokojami, czterema sali konferencyjnymi i lobby barem. Powstał w dawnym budynku biurowym kupionym od wojska i gruntownie przebudowanym. Należy do spółki Hotele Pietrak, która posiada też cztery inne hotele w woj. wielkopolskim, w tym jedyny w mieście 4-gwiazdkowy hotel Gniezno. Wystrój pokoi i przestrzeni wspólnych nowego ibisa Styles odwołuje się do historii miasta, które było pierwszą stolicą Polski i do początków polskiej państwowości. Na ścianach króluje purpura – kolor władców, a nad recepcją wisi oryginalna lampa w kształcie gniazda, nawiązująca do nazwy miasta. Nowoczesne wzornictwo połączono z historycznymi detalami. Fotele przypominają tron, naścienne murale inspirowane są dawnymi rycinami, na wezgłowiach łóżek znajdują się grafiki koron. Do głównego motywu nawiązują też nazwy sal konferencyjnych: Lech, Czech i Rus. ibis Styles jest dziesiątym hotelem w Gnieźnie i pierwszym obiektem sieciowym. Pierwszym hotelem sieciowym w swoim mieście jest też ibis Styles Siedlce ze 101 pokojami i pięcioma salami konferencyjnymi. W przypadku tego hotelu inspiracją przy projektowaniu wnętrz było bogactwo natury regionu. Głównym motywem są artystyczne wizualizacje kwiatów i ziół, które zdobią pokoje oraz pomieszczenia ogólnodostępne. Tu również sale konferencyjne nawiązują do głównego motywu – noszą nazwy kwiatów i ziół wraz z opisem ich leczniczych zastosowań. Z kolei hotelowa restauracja Lukrecja serwuje śniadania bazujące na dobrodziejstwach natury oraz ziołowe herbaty i napary. Dodatkowo, podczas zameldowania, goście otrzymają powitalne prezenty związane z motywem przewodnim. Inwestorem hotelu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, do którego należy też uruchomiony na początku maja ibis Styles w Białymstoku ze 129 pokojami, którego motywem przewodnim jest z kolei bogactwo naturalnych zasobów Podlasia, a szczególnie wielu gatunków ptaków. Jeszcze w czerwcu otwarty ma być też ibis Styles w Nowym Sączu z 57 pokojami, a jego motywem przewodnim jest alchemia i alchemik Michał Sędziwój. W czerwcu otwarto również pierwszy hotel pod marką ibis w stolicy Łotwy – Rydze, ze 125 pokojami. Hotel należy do ukraińskiej firmy Wisher Enterprise, która wcześniej uruchomiła ibisa Styles we Wrocławiu (utrzymanego w konwencji „Alicji w Krainie Czarów”). Jeszcze w tym roku 120-pokojowy ibis otwarty ma być w Gdańsku przy Mercure Stare Miasto. Jego inwestorem jest Orbis. Spółka chce też w przyszłym roku rozpocząć budowę ibisa Styles w Warszawie z ok. 100 pokojami na działce przy ibisie Budget na

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *