Gdańsk: powstanie Holiday Inn

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów w ramach kompleksu Granaria powstanie hotel Holiday Inn z 240 pokojami. Wybuduje go austriacka firma UBM, która buduje też Holiday Inn w Warszawie. Gdański hotel ma być oddany do użytku w 2018 roku. Hotel składał się będzie z trzech części o łącznej powierzchni użytkowej 13,7 tys. mkw: odtworzonego spichlerza Daleka Droga i dwóch nowoczesnych, 7-kondygnacyjnych budynków połączonych szklanym łącznikiem.Zaprojektowany został przez niemiecką pracownię RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. W hotelu znajdą się m.in. SPA, fitness, garaż podziemny na 44 samochody, sky bar, ogólnodostępny taras widokowy i duża część konferencyjna, a w spichlerzu restauracja i sklepy. Budowa ruszyć ma pod koniec tego roku. Holiday Inn powstaje w ramach większej inwestycji na północnym cyplu Wyspy Spichrzów realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Spółka Granaria (łac. Spichlerz) stworzona przez konsorcjum firm Multibud i belgijską Immobel zbuduje na należących do gminy działkach o powierzchni 1,8 hektara kompleks mieszkaniowo-biurowo-usługowy o łącznej powierzchni użytkowej 60 tys. mkw. Inwestycja powstawać będzie etapami i zakończyć ma się w 2023 roku. W pierwszym etapie razem z hotelem powstają też trzy budynki ze 100 mieszkaniami i lokalami usługowymi na parterach. Docelowo w całym kompleksie będzie 560 mieszkań, biura, restauracje, sklepy, parking podziemny na 700 samochodów i plac miejski.

Na Wyspie Spichrzów powstają równocześnie jeszcze dwa inne kompleksy z obiektami hotelowymi. W Deo Plaza na powierzchni użytkowej 40 tys. mkw. powstaną: 4-gwiazdkowy hotel, aparthotel sprzedawany w systemie condo, apartamenty mieszkalne i pasaż. Łącznie w całym kompleksie będzie ponad 370 jednostek mieszkalnych, a jego otwarcie zapowiadane jest na rok 2018. W maju wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Z kolei na kompleksie Nowa Motława w czerwcu zawieszono wiechę, oznaczającą osiągnięcie stanu surowego otwartego. Oddany do użytku ma być w styczniu 2017 roku. W pięciu połączonych ze sobą 8- i 7-kodnygnacyjnych budynkach powstanie 298 mieszkań w Apartamentach Nowa Motława i 174 pokoje sprzedawane w systemie condo w Aparthotelu Number One. Znajdzie się tam też strefa wellness z basenem, saunami, jacuzzi i siłownią.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *