Sanatorium Augustów w standardzie 4-gwiazdkowego hotelu

Należąca do Satoria Group spółka BiaVita do grudnia chce zakończyć inwestycję w rozbudowę i modernizację Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów. W ramach inwestycji, której koszt wynosi 26 mln zł, powstanie m.in. nowy obiekt hotelowy z 54 pokojami i dwukondygnacyjna część zabiegowo- rekreacyjna, a cały kompleks, włącznie z obecną bazą, będzie oferował 141 pokoi.

Sanatorium w Augustowie po rozbudowie i modernizacji będzie pozycjonowane jako innowacyjny hotel 4-gwiazdkowy z bogatą bazą zabiegową (hydroterapia, krioterapia, kinezyterapia, fizykoterapia, balneologia i rehabilitacja kardiologiczna), przygotowany również na pobyty długoterminowe, a także przystosowany dla osób starszych i niepełnosprawnych. W obiekcie funkcjonować będą m.in. sale gimnastyki indywidualnej i grupowej, basen rehabilitacyjno-rekreacyjny z hydromasażami, sauny: sucha, parowa i infrared, strefa wellness oraz gabinety kosmetyczne i odnowy biologicznej. Sanatorium Augustów specjalizuje się w leczeniu: chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy, a także w podnoszeniu odporności. Po rozbudowie sanatorium planowane są dodatkowe specjalizacje: kardiologiczna, rehabilitacja lecznicza w boreliozie oraz diagnostyka i innowacyjna w skali kraju metoda leczenia rehabilitacyjnego w zespole bólowym Raynauda. Po zakończeniu inwestycji sanatorium będzie dysponowało całkowitą powierzchnią ponad 7,5 tys. mkw. w porównaniu do obecnych niespełna 4 tys. mkw. Jak opisuje zarząd BiaVity, do tej inwestycji skłonił go „panujący obecnie na rynku trend łączenia turystyki i wypoczynku z regeneracją sił i leczeniem oraz duża konkurencyjność miast uzdrowiskowych w Polsce, które utwierdziły spółkę w przekonaniu o potrzebie rozbudowy i unowocześnienia bazy zabiegowej i noclegowej Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów oraz poszerzenia profili leczniczych”. Sanatorium trafiło do Satoria Group w 2010 roku (wówczas działającej jeszcze pod nazwą PUHIT) w ramach zakupu od Skarbu Państwa za 15 mln zł Białostockiego Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych, do którego należały też dwa zajazdy w Białymstoku i jeden w

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *