W Szczecinie powstanie dwumarkowy kompleks sieci Marriott International   INWESTYCJE

Spółka celowa Porto należąca do jednego z największych deweloperów na Pomorzu Zachodnim –Calbudu, wybuduje w dawnym domu handlowym Posejdon przy Bramie Portowej w Szczecinie około 250-pokojowy hotel. Będzie on działał pod markami Courtyard by Marriott i Moxy - ustalił "Hotelarz".

Wizualizacje inwestora/Skyscrapercity

Budynek, poza hotelową, będzie pełnił funkcje usługowo-biurowe. Parter zajmą lokale handlowo-usługowe, na pierwszym piętrze znajdzie się 3 tys. mkw. powierzchni biurowej, a na wyższych kondygnacjach – podwójny hotel działający pod markami o standardzie 3- (Moxy) i 4-gwiazdkowym (Courtyard). Łącznie oba hotele będą dysponowały około 250 pokojami. Przewidziano także miejsce na restauracje i zaplecze konferencyjne. W podziemiach znajdzie się parking na 308 samochodów. Inwestor zapowiada rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, zaś ich zakończenie w 2019 roku. Szacowany koszt inwestycji to 200 mln zł. Więcej szczegółowych inwestor ogłosi we wrześniu. Jest to kolejny projekt sieci Marriott International w Polsce, odkąd dyrektorem rozwoju tej marki na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie został Janusz Mitulski. W ubiegłym roku ogłoszono już plany otwarcia kompleksu Residence Inn i Moxy w Alei Wilanowskiej w Warszawie, AC by Marriott we Wrocławiu i Moxy na lotnisku Katowice w Pyrzowicach. Trwają też prace przy uruchomieniu 5-gwiazdkowego hotelu pod marką Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie, który ruszyć ma w drugiej połowie przyszłego roku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *