Erbud wybuduje hotel w Świnoujściu za 83 miliony   INWESTYCJE

Firma Dobosz, właściciel działki przy skrzyżowaniu ulicy Uzdrowiskowej i Zdrojowej w Świnoujściu, podpisała wart 83 mln zł kontrakt z firmą Erbud na budowę 4-gwiazdkowego hotelu. Zakończenie prac planowane jest za dwa lata.

Plaża w Śwonoujściu, fot. neufal54

Hotel zlokalizowany będzie zaledwie kilkaset metrów od kompleksu Radisson Blu Resort, budowanego przez Zdrojową Invest (jego generalnym wykonawcą także jest Erbud). Widok z okien północnych roztaczać będzie się na plażę i Bałtyk, a z południowych na park. Na razie nie podano zbyt wielu szczegółów dotyczących inwestycji. Wiadomo, ze robocza nazwa hotelu to Dobosz Hotel Blue, a realizacja inwestycji ma trwać od 20 lipca tego roku, do 30 czerwca 2018, zaś kontrakt przewiduje budowę hotelu wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu. Jak pisaliśmy na początku tego roku inwestor chciałby, aby hotel działał pod jedną z marek Hilton Worldwide i prowadzone były rozmowy na ten temat. W Świnoujściu działa już jeden Hampton by Hilton otwarty w 2012 r. Dobosz z Trzebieży koło Szczecina jest firmą zajmującą się produkcją słodyczy (prowadzi też 3-gwiazdkowy hotel Dobosz w Policach z ponad 200 pokojami). Firma kupiła działkę pod tę inwestycję dwa lata temu za ok. 5 mln zł. Powstała w 1990 roku Grupa Erbud jest jedną z pięciu czołowych grup budowlanych w Polsce. Jako generalny wykonawca realizuje projekty komercyjne, użyteczności publicznej, energetyczne, przemysłowe, budownictwa mieszkaniowego oraz inżynieryjno-drogowego w naszym kraju i na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Obecnie, poza projektem Zdrojowej, buduje m.in. hotele Hampton by Hilton w Gdańsku i w Łodzi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.