W Szczecinie powstaną Courtyard by Marriott i Moxy…

Spółka celowa Porto należąca do Calbudu – jednej z największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim, wybuduje w kwartale z dawnym domem towarowym Posejdon przy Bramie Portowej w Szczecinie około 250-pokojowy hotel.

Będzie on działał pod dwoma marriottowskimi markami: Courtyard by Marriott i Moxy. Kompleks powstanie w ramach przebudowy dawnego 4-piętrowego domu handlowego, który połączony zostanie z nowo zaprojektowanym 8-piętrowym budynkiem, gdzie zostaną ulokowane: 3-gwiazdkowy Moxy i 4-gwiazdkowy Courtyard by Marriott. W zrewitalizowanym budynku po Posejdonie znajdzie się część biurowa. W kompleksie przewidziano także miejsce na restaurację i duże zaplecze konferencyjne oraz parking podziemny na 300 samochodów. Inwestor zapowiada rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, ich zakończenie zaś w 2019 roku. Szacowany koszt całej inwestycji ma wynieść ok. 200 mln zł. Projekt przygotowuje szczecińskie Federacyjne Biuro Architektoniczne. Calbud kupił teren przy Bramie Portowej wraz z Posejdonem dwa lata temu od firmy Centrum Development & Investment, która w 2007 roku przejęła te nieruchomości od Domów Towarowych Centrum i dwa lata później zamknęła działającą tam Galerię Centrum. CD&I planowało uruchomić tam biurowiec, ale nie znalazło najemców i sprzedało go Calbudowi. Szczecińska firma początkowo planowała umieszczenie tam m.in. funkcji mieszkaniowej, ale nie otrzymała na to zgody środowiskowej z powodu zbyt dużego natężenia hałasu w tej okolicy. W sprawie części hotelowej Calbud podpisał listy intencyjne z dwoma sieciami: Hilton Worldwide oraz Marriott International i początkowo skłaniał ku tej pierwszej, ale po informacji o planach otwarcia w Szczecinie hotelu pod marką Hilton Garden Inn ostatecznie wybrał Marriotta. Będzie to kolejny dwumarkowy kompleks Marriotta w Polsce po ogłoszonych w ubiegłym roku planach otwarcia w 2019 roku w Warszawie w al. Wilanowskiej aparthotelu Residence Inn i hotelu Moxy łącznie z ok. 300 pokojami. W tym samym roku ma być też otwarty 100-pokojowy hotel Moxy na lotnisku Katowice w Pyrzowicach. W przyszłym roku ma ruszyć 225-pokojowy hotel Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie i 100-pokojowy AC Hotel by Marriott ze 100 pokojami we Wrocławiu. Obecnie w Polsce działają trzy hotele sieci Marriott International: Marriott w Warszawie oraz Courtyard by Marriott na Okęciu i w Gdyni.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *