Arche wybuduje ponad 350 pokojowy hotel w Warszawie

Grupa Arche planuje budowę 356 pokojowego hotelu "Krakowska Residence" na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i Alei Krakowskiej w warszawskich Włochach. Czterogwiazdkowy obiekt dysponować będzie 339 pokojami i 17 apartamentami. Deweloper złożył już w urzędzie wniosek o pozwolenie na budowę – ustalił „Hotelarz”. 9-kondygnacyjny hotel będzie dysponował ok. 12 tys. m2 powierzchni użytkowej. Dokumentację inwestycji przygotowała pracownia Bulak Projekt, zaś za aranżacje wnętrz odpowiada Emkwadrat Architekci. Poza funkcją hotelową w budynku zaplanowano też strefę biurową i handlu, oraz garaże. Jak pisaliśmy w kwietniowym wydaniu „Hotelarza”, Grupa Arche jest w ostatnich miesiącach jednym z najaktywniejszych inwestorów na polskim rynku hotelowym. W długi weekend majowy pierwszych gości przyjęło należące do niej 4-gwiazdkowe Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim ze 199 pokojami i blisko dwoma tys. powierzchni konferencyjnej. Ta deweloperska spółka w ostatnich miesiącach kupiła też byłe szpitale we Wrocławiu i Gdańsku, gdzie zamierza otworzyć ok. 200-pokojowe hotele oraz byłą cukrownię w Żninie, gdzie chce uruchomić 450-pokojowy kompleks. Planuje też dwa condohotele: 300-pokojowy w Łodzi i 150-pokojowy na Ursynowie.

Wizualizacje, Emkwadrat Architekci

Poza wymienionymi powyżej obiektami Grupy Arche posiada już w portfolio 3-gwiazdkowe obiekty Puławska Residence w Warszawie ze 197 pokojami, Tobaco Hotel ze 115 pokojami w Łodzi i Pałac Sieniawa z 59 pokojami oraz 2-gwiazdkowy hotel Siedlce z 80 pokojami w Siedlcach, a także Pałac Łochów z 83 pokojami. Spółka działa od 1991 roku, w tym czasie wybudowała ponad pięć tysięcy mieszkań i domów, głównie w Warszawie i pod Warszawą, a ostatnio także w Łodzi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.