W październiku otwarcie 110 pokojowego hotelu w Szczecinie

Najpóźniej w październiku tego roku pierwszych gości przyjąć ma hotel Vulcan, położony na terenach postoczniowych w Szczecinie.

Inwestor, Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych J.Rosiek & D.Sobczyński ze Szczecina specjalizuje się głównie w robotach brukarskich oraz zagospodarowywaniu parków. Kilka lat temu firma kupiła sporą część terenów przy ul. Ludowej od syndyka upadłej stoczni.

Na części działki wzniesiono dyskont dla sieci Biedronka, obok zaś wybudowany został trzygwiazdkowy hotel. Inwestorzy zapowiadają, że obiekt nie będzie należał do żadnej sieci hotelowej i będzie zarządzany samodzielnie.

Za fundament budynku posłużyły mury schronu z czasów II wojny światowej. Na nim powstał trzykondygnacyjny budynek, dysponujący 110 pokojami. Zaprojektowano także restaurację o powierzchni 250 m kw., dwie duże sale konferencyjne i kilka mniejszych. Hotel będzie miał w ofercie organizację szkoleń i konferencji. W sąsiedztwie będzie parking na ok. 200 samochodów.
Projekt architektoniczny jest autorstwa Pracowni Projektowa HALMARK.

Funkcję dyrektora technicznego hotelu obejmie Jerzy Hajdukiewicz, posiadający wieloletnie doświadczenie techniczne z pracy w szczecińskich hotelach.

W związku z tym, że budynek staje na terenie dawnej niemieckiej, a potem polskiej stoczni inwestorzy już wybrali jego nazwę: "Vulcan". Tak przed wojną nazywała się cała stocznia, a później, w spolszczonej wersji pisowni, pochylnia znajdująca się po sąsiedzku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.