Orbis kupuje hotel za 8,5 mln euro

Hekon, litewska spółka zależna Grupy Orbis zawarła przedwstępną umowę nabycia hotelu ibis, który zostanie wybudowany przez sprzedającego w Wilnie, stolicy Litwy. Kwota transakcji to maksymalnie to maksymalnie 8,53 mln euro netto.
Zamek w Wilnie
Hotel dysponować ma 164 pokojami, restauracją i 2 salami konferencyjnymi, a wybudowany ma zostać do 30 czerwca 2018 r., po spełnieniu przez sprzedającego warunków przewidzianych w umowie przedwstępnej. Sprzedający należy do grupy AS Merko Ehitus, która jest wiodącą estońską grupą budowlaną, prowadzącą działalność również na rynkach Łotwy i Litwy. Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w 116 obiektach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Obecnie na Litwie działa pięć hoteli Orbisu – Novotel i ibis Styles w Wilnie, Mercure Marijampole, ibis Kowno i ibis Styles Kłajpeda.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.