Dobry Hotel będzie zarządzać nowym Best Westernem we Wrocławiu

Firma Dobry Hotel podpisała ze spółką Gerda Broker umowę na zarządzanie nowym 4-gwiazdkowym hotelem Best Western Premier City Center z 64 pokojami w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Hotel ruszyć ma jesienią przyszłego roku.

Pokoje sprzedawane będą w systemie condo. Best Western Premier City Center położony będzie u zbiegu ul. Gwarnej i Piłsudskiego, obok budynku mieszkalnego z charakterystycznym neonem „dobry wieczór we Wrocławiu”. W hotelu znajdą się: sala konferencyjna o powierzchni 100 mkw., restauracja, fitness oraz miejsca parkingowe w podziemnym garażu i przy hotelu. Za projekt odpowiada pracownia SSC Architekci z Krakowa, a inwestorem jest spółka Gerda Broker związana z czołowym producentem zamków i drzwi antywłamaniowych. Gerda Broker to firma oferująca pośrednictwo ubezpieczeniowe, doradztwo kredytowe i oszczędnościowe, a także produkty inwestycyjne.

Jedną z jej aktywności są obiekty sprzedawane w systemie condo. Spółka buduje już w Zakopanem Rezydencję Gubałówka z 50 lokalami. Umowa na uruchomienie hotelu pod marką Best Western Premier podpisana została pod koniec ubiegłego roku. Będzie to trzeci hotel we Wrocławiu, działający w sieci Best Western, po otwartym pod koniec lat 90. Best Western Prima oraz uruchomionym w 2014 roku, i początkowo zarządzanym przez Dobry Hotel, Best Western Plus Q, który w tym roku przeszedł pod markę Best Western Premier Collection, skupiającą obiekty działające pod własnymi nazwami (zmiana ta była konsekwencją rozstania się sieci Q Hotels z firmą Dobry Hotel, która zarządzała jej trzema obiektami). Grupa Dobry Hotel prowadzi obecnie sześć hoteli, w tym trzy działające w sieci Best Western – Arkon Park i Bonum w Gdańsku oraz Villa Aqua w Sopocie oraz Różany Gaj w Gdyni, Villa Sedan w Sopocie i Unicus w Krakowie. Od przyszłego roku zarządzać będzie hotelem Altus w Poznaniu, którego współwłaścicielem jest Leszek Mięczkowski (więcej: czytaj na str. 16), właściciel Dobrego Hotelu, a w 2018 roku – hotelem Deo powstającym na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, którego inwestorem jest spółka należąca do producenta wędlin Zbigniewa Nowaka.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *