We Władysławowie rusza budowa 4-gwiazdkowego hotelu

W ramach kompleksu Gwiazda Morza we Władysławowie rozpoczyna się budowa 4-gwiazdkowego hotelu ze 110-pokojami sprzedawanymi w systemie condo z gwarantowanym zwrotem z inwestycji przez 15 lat. Otwarcie hotelu planowane jest na I kwartał 2019 roku.

W skład kompleksu Gwiazda Morza Resort wchodzą już dwa budynku aparthotelowe otwarte w 2013 roku  i w 2015 roku dysponujące łącznie 86 apartamentami. Teraz rozbudowywany jest on o klasyczny hotel położony 120 metrów od plaży, a 300 metrów od portu i mariny jachtowej. Jego motywem przewodnim będzie aktywność fizyczna, relaks i odnowa biologiczna. Na poziomie -1 znajdzie się strefa z dwoma basenami, jacuzzi, saunarium oraz klubem fitness i siłownią z bezpośrednim wyjściem do hotelowego parku. W hotelu będzie też przeszklona ścianka wspinaczkowa, wiodąca przez cztery kondygnacje na taras widokowy ulokowany na dachu. Na kondygnacjach 2 i 3 przygotowywane jest SPA.

– Stylistyka wnętrz hotelu to nieformalny, prosty, ciepły klimat, tworzony dzięki użyciu naturalnych polskich gatunków szczotkowanego, piaskowanego drewna, kamienia, betonu, lnu, kamionki i miedzi. We wnętrzach odczuwalny będzie skandynawski nurt, który z polskimi materiałami i polskimi projektantami mebli będzie prezentował się spójnie – opowiada Łukasz Koziana z krakowskiej pracowni Iliard, odpowiedzialnej za projekt architektoniczny.  Goście w pokojach znajdą miejsca do ćwiczeń, duże okna i lustra, dzieci miejsca do zabawy, rodziny stoły do wspólnie spędzanych chwil. W hotelu wiele pokoi posiadać będzie przeszklone łazienki gwarantujące maksimum przestrzeni, wolnostojące wanny w częściach nocnych, indywidualne sauny i duże balkony oraz tarasy.

Pokoje hotelowe są sprzedawane w systemie condo. Właściciel po zakupie przekazuje apartament w dzierżawę operatorowi w zamian za czynsz, który w pierwszym roku wynosić ma 5,5 proc. ceny netto zakupionego pokoju, w drugim – 6 proc., w trzecim 6,5 proc., a od czwartego roku do końca 15-letniej umowy dzierżawy wynosić będzie 7 proc. Inwestycję przygotowała spółka Gwiazda Morza, należąca do trzech wspólników związanych z branżą deweloperską. Są to: Krzysztof Sobolewski, odpowiedzialny m.in. za projekt zagospodarowania terenów postindustrialnych w Shipyard City Gdańsk, Zygmunt Skoczke z Władysławowa, który w branży deweloperskiej działa od ponad 20 lat i Ryszard Korczak, współwłaściciel firmy Joanna, polskiego producenta kosmetyków do pielęgnacji włosów i farb


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.