Orbis kupuje kolejne hotele na Węgrzech

Accor-Pannonia Hotels Zrt, spółka zależna Orbisu, uzgodniła z Erste Group Immorent Holding GmbH warunki nabycia zwrotnego (buy back) hoteli, które są obecnie prowadzone pod markami Accor na podstawie umów leasingowych: "Mercure Budapest Korona", "Ibis Styles Budapest Center", "Ibis Budapest City", "Ibis Budapest Centrum" i "Mercure Budapest Buda" za 64,3 mln euro netto.
Mercure Budapest Korona
"Transakcja zostanie zrealizowana poprzez nabycie przez spółkę zależną emitenta od sprzedających udziału reprezentującego 100% kapitału zakładowego "5 Hotel Kft", spółki z siedzibą w Budapeszcie, utworzonej i działającej zgodnie z prawem węgierskim, która jest właścicielem powyższych hoteli" - czytamy w komunikacie. Spółka zależna emitenta i sprzedający uzgodnili, że łączne wynagrodzenie, które zostanie zapłacone w ramach powyższej transakcji wyniesie 64,3 mln euro netto, uwzględniając ewentualną korektę tej kwoty, w zależności od wysokości kapitału obrotowego w momencie transakcji, podano również. "Umowa sprzedaży zostanie podpisana przez strony po uzgodnieniu wszystkich warunków i zgromadzeniu dokumentacji prawnej związanej z transakcją, lecz nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r. Celem nabycia udziału jest optymalizacja działalności hotelowej prowadzonej przez spółkę zależną emitenta poprzez wyeliminowanie kosztów związanych z leasingiem hoteli" - czytamy dalej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *