Hotelarze z IGHP zapłacą o połowę mniej za reemisję kanałów TVP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zawarła porozumienie z Telewizją Polską w zakresie specjalnych cen z tytułu reemisji sygnału telewizyjnego dla hotelarzy. Wynegocjowane przez Izbę dla swoich członków stawki za prawa nadawcze są o połowę niższe od cen rynkowych.

Rozmowy IGHP z TVP na temat preferencyjnych stawek za retransmisję sygnału telewizyjnego dla członków Izby zostały zakończone sukcesem. Zawarto porozumienie, które gwarantuje członkom IGHP zdecydowanie bardziej atrakcyjne stawki opłat za prawa nadawcze, niż dostępne na otwartym rynku. Podpisanie dokumentu generuje obopólne korzyści. Izba jest największą organizacją zrzeszającą środowisko polskich hotelarzy, należy do niej ponad 200 hoteli o łącznej liczbie 27 tys. pokoi. TVP SA zyska zatem największą organizację hotelową w Polsce. – Zawarta przez TVP SA i IGHP umowa ramowa zdecydowanie ułatwi nam relację z hotelami będącymi członkami Izby, a dzięki wynegocjowanym przez samorząd stawkom, zapłacą one korzystną cenę za reemisję sygnału – mówi Łukasz Naczas z biura handlu TVP SA. Nowe pakiety cenowe, zarówno podstawowy, jak i premium, zawierają 50-procentowy rabat od cen rynkowych. Koszt pakietu podstawowego to 0,25 zł netto miesięcznie od jednego gniazdka w pierwszym roku trwania umowy i 0,50 zł netto w kolejnych latach. Pakiet ten zawiera następujące programy: TVP 1, TVP 2, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info, TVP Regionalna, TVP POLONIA, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP ABC. Cena pakietu premium (TVP Sport, TVP Sport HD, TVP Seriale, TVP HD) to 1,50 zł miesięcznie od jednego gniazdka przez pierwszy rok obowiązywania umowy i 3 zł miesięcznie przez kolejna lata. Trzecia opcja, czyli pakiet podstawowy i pakiet premium łącznie, to 1,60 zł w pierwszym roku i 3,20 zł w kolejnych latach. – Zawarcie tego porozumienia z korzyścią dla naszych członków jest kolejnym dowodem, że warto podejmować działania w interesie branży i że IGHP, jako największa organizacja w sektorze hotelarskim, ma siłę i możliwości, aby skutecznie lobbować na rzecz zrzeszonych hoteli – komentuje Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP. Porozumienie obejmuje wyłącznie reemisję programów w rozumieniu art. 97 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *