Kolejny Puro będzie na Kazimierzu. I na Waliców?

Sieć Puro Hotels planuje otworzyć swój drugi obiekt w Krakowie – na Kazimierzu przy ul. Halickiej z ok. 220 pokojami. Uruchomiony ma być w pierwszej połowie 2019 roku. Sieć rozpoczęła też już inwestycję w pierwszy hotel w Warszawie na ul. Widok ze 150 pokojami Puro zamierza w tych dwóch miastach otwierać kolejne hotele m.in. na bliskiej Woli w Warszawie.

Generalnym wykonawcą Puro na Kazimierzu została krakowska firma Remax Construct. Projekt stworzyła pracownia ASW Architekci, która wcześniej zaprojektowała Puro Poznań oraz (nierozpoczęty jeszcze) Puro Łódź. Krakowski hotel będzie najwiekszą z dotychczasowych inwestycji sieci. Budynek liczyć będzie sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, w której znajdzie się podziemny parking. Projektu warszawskiego hotelu na ul. Widok, przygotowywanego przez pracownię JEMS Architekci, jeszcze nie ujawniono. Ale rozpoczęło się już wyburzanie starego budynku biurowego z lat. 50., w którym mieściła się centrala Stołecznego Przedsiębiorstwa Handlu Wewnętrznego (kilka lat temu SPHW zostało przyłączone do spółki Meble Emilia, a całość sprzedana w 2012 roku funduszowi Griffin Real Estate, od którego działkę odkupiła spółka Genfer – inwestor hoteli Puro). Sieć nie zamierza poprzestać na dwóch hotelach w Krakowie i jednym w stolicy, planując kolejne inwestycje w tych miastach. W Warszawie w 2016 roku założono spółkę Genfer Hotel Waliców. Wcześniej nazywała się Genfer Hotel Tamka, jednak, gdy nie udało się kupić działki, na której ostatecznie powstanie hotel Motel One, inwestor zainteresował się działką na bliskiej Woli

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *