Chopin Airport Development rozszerza działalność

Spółka Chopin Airport Development, zajmująca się dotąd głównie prowadzeniem hoteli przylotniskowych, planuje poszerzyć swoją działalność. Firma chce rozwijać w najbliższej przyszłości działalność operatorską przez umowy o zarządzanie i dzierżawę. Powstała w 1998 roku pod nazwą Port Hotel spółka Chopin Airport Development należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

Obecnie w swoim portfolio ma cztery hotele: Courtyard by Marriott na Okęciu, dwa hotele Hampton by Hilton przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz Best Western Jurata. W tym roku spółka planuje otwarcie przy lotnisku Chopina pierwszego w Polsce hotelu pod marką Renaissance, a w 2018 roku przy lotnisku Katowice w Pyrzowicach hotelu Moxy. – Działalność operatorska jest naturalnym etapem rozwoju spółki, jako że mamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu własnymi hotelami – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju dodaje: – Interesują nas zarówno umowy zarządzania, jak i przejmowanie hoteli w dzierżawę. Od dłuższego czasu dostrzegamy na polskim rynku hotelowym dużą potrzebę na profesjonalne usługi operatorskie. Polski rynek profesjonalizuje się i inwestorzy coraz rzadziej zainteresowani są zarządzaniem wybudowanymi przez siebie hotelami. Nasze bogate doświadczenie, związane z zarządzaniem różnego typu hotelami i wieloletnią współpracą z międzynarodowymi sieciami sprawia, że chcemy zacząć wykorzystywać naszą wiedzę również na zewnątrz. Interesują nas głównie duże projekty w perspektywicznych destynacjach biznesowych, w czołowych aglomeracjach miejskich, jak i prestiżowych lokalizacjach turystycznych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *