Gołębiewski stawia na swoim, zbuduje hotel nad Bałtykiem   INWESTYCJE

30 hektarowy teren po byłej jednostce wojskowej w Pobierowie ma nowego właściciela. Za 50 500 000 zł kupił go Tadeusz Gołębiewski, który zamierza zbudować tam ponad 700-pokojowy hotel. Przypomnijmy, że w tej samej nadmorskiej miejscowości hotel pod jedną z marek Hilton Worldwide zamierza wybudować spółka As-Invest.

Tak miał wyglądać Gołębiewski w Łebie, teraz to wizualizacja hotelu w Pobierowie

  Tadeusz Gołębiewski jest zdeterminowany, aby wybudować ogromny hotel nad polskim wybrzeżem. Na początku ubiegłego roku głośno było o planach inwestora zakładających budowę 700-pokojowego hotelu na terenach dawnej jednostki wojskowej na mierzei jeziora Sarbsko w Łebie. Pomimo przychylności włodarzy miasta planów nie udało się jednak zrealizować, a przedwstępna umowa zakupu gruntów nie przekształciła się w transakcje. Inwestor nie porzucił jednak swoich planów, a zmienił jedynie lokalizację resortowego obiektu. 27 stycznia podczas przetargu w Urzędzie Gminy w Rewalu przebił o 500 tys. zł cenę wywoławczą wynoszącą 50 mln zł za 30 hektarową działkę zlokalizowaną tuż nad morzem. Teren ten czekał na nowego właściciela od kilkunastu lat, kiedy to gmina Rewal otrzymała go od wojska. Wcześniej przez 40 lat była tu baza rakietowa, gdzie stacjonowały wyrzutnie rakiet średniego zasięgu, które miały zapobiec inwazji na nasz kraj. Teren do dziś zabudowany jest potężnymi betonowymi konstrukcjami. Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala niemal od razu przystąpić do budowy obiektu. Podpisanie aktu notarialnego ma nastąpić 8 lutego tego roku. Tadeusz Gołębiewski nie jest pierwszym dużym inwestorem który w ostatnich miesiącach zainteresował się Pobierowem. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku spółka AS-INVEST, związana z grupą inwestorów belgijskich, m.in. deweloperem Fenixco, kupiła za 24 mln zł działkę w bliskim sąsiedztwie plaży, w sercu Pobierowa. Powstać tam ma pod jedną z marek Hilton Worldwide całoroczny kompleks hotelowo-apartamentowy wraz z usługami towarzyszącymi. W obiekcie znajdą się m.in. centrum konferencyjne, aquapark, centrum odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, a także specjalistyczna klinika medyczna. Inwestorzy liczą na turystów zarówno z kraju, jak i na gości z Niemiec, Belgii i krajów skandynawskich. Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Według danych z 31 grudnia 2010 r. wieś miała 1102 mieszkańców. Hotele Gołębiewski to obecnie 4 obiekty w Mikołajkach, Wiśle, Karpaczu i Białymstoku, dysponujące łącznie 2351 pokojami. Właścicielem sieci jest Tadeusz Gołębiewski.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *