Wyjątkowe uniformy w Mercure Kraków Stare Miasto

W hotelu Mercure Kraków Stare Miasto stroje pracowników zwracają uwagę każdego gościa. To nie tylko standardowy, elegancki ubiór pracownika czterogwiazdkowego hotelu, ale przemyślana kompozycja różnych elementów, gdzie znakiem szczególnym jest regionalny motyw ludowy. Ubrania powstały na bazie projektu Anny Pirowskiej. Praca młodej artystki zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez hotel w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) kilka miesięcy przed otwarciem obiektu w październiku 2016 roku.


W harmonii z ludźmi i miejscami

To motto marki Mercure. W krakowskim hotelu nie tylko wystrój lobby jest odniesieniem do tego przesłania – tu również zwraca uwagę motyw obecny w detalach strojów zespołu pracowników hotelu. Taki design uniformów ma swój „storytelling”: Zorganizowaliśmy konkurs dla studentów i adeptów projektowania ubiorów. Pracowaliśmy z lokalnymi projektantami, związanymi
z krakowską szkołą. Zależy nam, żeby wspierać prawdziwie utalentowanych ludzi z regionu. Natomiast ludowy motyw w strojach uznaliśmy za strzał w dziesiątkę - najlepsze z możliwych odniesienie do tutejszej tradycji. Chcąc uczynić z tego detalu znak rozpoznawczy naszego hotelu, zastrzegliśmy tę kompozycję –
mówi Sabina Bartyzel, dyrektor hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.

We współpracy z młodymi talentami

Koncepcja nowej linii hotelowych „mundurków” została wybrana spośród 60 prac nadesłanych na konkurs przez studentów
i absolwentów SAPU. Projekt Anny Pirowskiej stał się podstawą do dalszych prac. Dla każdej grupy pracowników zostały zaprojektowane wygodne i nowoczesne zestawy, których wyróżnikiem są detale z regionalnym, bardzo kolorowym akcentem. To zestawienie elementów zaczerpniętych z folkloru regionu – motyw ptaka i kompozycji kwiatowej.

Udział w pracach nad uniformami mieli również pracownicy hotelu – dzięki ich sugestiom stroje są przede wszystkim wygodne, nie ograniczają w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Od ogółu do szczegółu

Jak przystało na hotel sieciowy, także i tutaj stosowane są standardy w strojach pracowników, którzy mają kontakt z gościem. Każda grupa – obsługa recepcyjna, pracownicy restauracji czy służba pięter, ma przypisane zestawy. W Mercure Kraków Stare Miasto pracownicy recepcji, zarówno kobiety jak mężczyźni, występują w eleganckich białych koszulach
z kołnierzykiem lub stójką. Kobiety mogą wybrać sukienkę lub spódnicę, a także spodnie. Również marynarka należy do bazy tego stroju. Te części ubrania występują w kolorze granatowym. Strój nabrał teraz wyjątkowego charakteru dzięki detalom, w których wykorzystano zastrzeżony motyw ludowy. Ten print występuje na szelkach do męskich spodni, na apaszkach dla kobiet, na muszkach, mankietach i listwach koszul, zarówno męskich jak i damskich. Ludowy motyw zastosowano również w strojach zespołu obsługi pięter – tutaj charakterystyczne zdobienie występuje w lamówkach bluz uniformu.

 

W tygodniu czy w weekend zawsze kolorowo

Na uwagę zasługuje strój obsługi kelnerskiej w restauracji Winestone. Zależy on od dnia tygodnia – inny przypisany jest dniom powszednim, a inny weekendom. Wszyscy pracownicy chodzą
w trampkach i dżinsach.  Góra ubioru jest inna: kobiety noszą koszule w różową kratę,
a mężczyźni w zieloną. W weekendy kelnerki i kelnerzy zamieniają koszulę na koszulkę polo, również w odcieniach różu i zieleni.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *