Na lotnisku w Poznaniu powstanie hotel Moxy

W III kwartale 2019 roku na lotnisku Poznań-Ławica otwarty ma zostać hotel Moxy ze 120 pokojami. Zarządzać nim będzie Chopin Airport Development. To piąty hotel pod należącą do sieci Marriott International marką Moxy, który powstaje w Polsce i siódmy obiekt w portfolio ChAd.

Umowa dotycząca powstania Moxy podpisana została pomiędzy Portem Lotniczym Poznań-Ławica, a spółką Chopin Airport Development, która będzie dzierżawcą gruntu i inwestorem hotelu. Wkrótce powstać ma ostateczny projekt, a budowa rozpocznie się na początku 2018 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł. Lotnisko w Poznaniu obsłużyło w ubiegłym roku ponad 1,7 mln pasażerów, co było siódmym wynikiem w Polsce.

– Zakładamy, że tylko ok. 35 procent gości dotrze do hotelu drogą lotniczą, a pozostali w inny sposób, dzięki temu że Ławica położona jest w mieście. I to również był argument za podjęciem inwestycji – mówi Adam Pilczuk, dyrektor rozwoju i strategii Chopin Airport Development. Hotel oferował będzie duże, otwarte lobby łączące recepcję, całodobowy bar, miejsca spotkań i przestrzeń do rozrywki, przy hotelu znajdzie się też parking na 84 samochody, a w pokojach duże telewizory przystosowane do podłączenia treści online i gier.

Dla Chopin Airport Development, spółki należącej do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Moxy jest siódmym obiektem w portfolio. Cztery z 514 pokojami już działają – Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku oraz Best Western w Juracie, a na trzy kolejne z 445 pokojami podpisano umowy – Renaissace w Warszawie oraz Moxy przy lotniskach w Katowice w Pyrzowicach i Ławica w Poznaniu.

 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *