W Gdańsku powstanie 76-pokojowy ibis budget z modułów   INWESTYCJE

Grupa Orbis ogłosiła rozpoczęcie budowy hotelu klasy ekonomicznej – pierwszego w Gdańsku hotelu marki ibis budget. Powstanie on w północnej części miasta, przy ul. Kaplicznej, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Mercure Gdańsk Posejdon, 100 metrów od plaży w Jelitkowie. Dzięki zastosowaniu technologii modułowej, hotel przyjmie gości jeszcze w tym roku.

Ibis budget Gdańsk będzie oferował 76 pokoi, w tym 3 apartamenty rodzinne oraz parking  zewnętrzny  dla gości.  Każdy  pokój będzie  wyposażony  w  klimatyzację i będzie miał dostęp do WiFi. Obiekt zostanie włączony do sieci hoteli Orbis i znajdzie się w Globalnych Systemach Rezerwacji, Dystrybucji i Sprzedaży Grupy AccorHotels.

Prace rozpoczynają się dziś (27.02.2017), a termin oddania obiektu planowany jest na  koniec 2017 r. Szybki czas realizacji możliwy jest dzięki zastosowaniu przy budowie systemu modułowego, który polega na montażu budynków z gotowych modułów przestrzennych w całości wykonanych w fabryce. Na placu budowy odbywa się jedynie zestawienie i montaż poszczególnych elementów. W pierwszym etapie polegać będą na przygotowaniu terenu pod zabudowę. Dzięki zgodzie Urzędu Miasta Gdańska rozpocznie się niezbędna dla realizacji budowy wycinka 28 drzew i wykarczowanie łącznie 131 m2 krzewów. Grupa Orbis jako firma odpowiedzialna społecznie i dbająca o środowisko podjęła zobowiązanie do nasadzenia zastępczego większej ilości drzew i krzewów niż obowiązująca przepisami. Decyzja ta pozwoli na zachowanie naturalnego otoczenia inwestycji oraz zwiększy jej atrakcyjność, bez szkód dla środowiska. Decyzja o budowie ibisa budget Gdańsk Posejdon podjęta została  w końcu 2016 roku. Obiekt w segmencie ekonomicznym uzupełni naszą ofertę dla gości w Trójmieście. Usługi noclegowe typu „budget” są poszukiwaną przez wielu podróżujących opcją zakwaterowania. Jesteśmy pewni, że nasza nowa propozycja spodoba się gościom. Budynek zostanie wykonany w oparciu o nowoczesną technologię wykorzystującą zalety czystych ekologicznie materiałów takich jak drewno, gips, wełna mineralna, które zapewniają użytkownikom korzystny i przyjazny mikroklimat, dobrą izolację akustyczną i cieplną. – powiedział Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbis SA. Ibis budget to marka grupy AccorHotels w kategorii hoteli ekonomicznych, która oferuje gościom wygodne pokoje, darmowy dostęp do sieci Wi-Fi  oraz  śniadanie w formie bufetu. Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w 116 obiektach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *