Leonardo Hotels ze 178-pokojowym hotelem w Warszawie

Izraelska sieć Leonardo Hotels podpisała umowę na dzierżawę i włączenie do swojej grupy 178-pokojowego hotelu w centrum Warszawy, 4-gwiazdkowego JM Hotel.

Hotel rozpocznie działanie pod nową marką już w połowie tego miesiąca i zmieni nazwę na Leonardo Royal Hotel Warszawa. Obiekt pod nazwą JM Hotel Warszawa Centrum zajmuje piętra od 18 do 27 w wieżowcu JM Tower, zlokalizowanym przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Posiada on 178 pokoi i 6 funkcyjnych pomieszczeń o łącznej powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Dzięki współpracy z Andreasem Neudahmem, międzynarodowym projektantem specjalizującym się w wystrojach obiektów hotelowych, hotel zostanie zmodernizowany zgodnie z wymogami Leonardo Royal Standard. Będący własnością spółki dewelopera Jerzego Mendelki JM Hotel zadebiutował na rynku w 2011 roku. Inwestor początkowo planował, że cały budynek będzie biurowcem, jednak kryzys na rynku nieruchomościowym pokrzyżował te plany. Potem pojawiły się informacje, że w wieżowcu może działać hotel InterContinental, następnie usiłowano sprzedawać powierzchnie jako apartamenty mieszkalne. Ostatecznie od 2011 roku działa tu niezależny hotel. Przedstawiciele GRUNDCONSULT Projektmanagement i Investment GmbH, spółki zależnej berlińskiej korporacji FFIRE AG, doradzili władzom Leonardo Hotels wynajem warszawskiego obiektu. Norbert Moraczewski, dyrektor generalny i dyrektor krajowy w Polsce, odpowiedzialny za realizację transakcji, komentuje ją w następujący sposób: „Warszawa to idealna lokalizacja dla pierwszego obiektu Leonardo Hotels w Polsce. Jesteśmy więc szczęśliwi, że udało nam się sfinalizować transakcję i przyczynić się do wejścia sieci na polski rynek. Jest to duży sukces dla wszystkich zainteresowanych stron, który dowodzi, że warszawski rynek hotelowy nadal charakteryzuje się wysokim popytem”. Daniel Roger, dyrektor zarządzający na obszar Europy, powiedział: „Warszawa stanowi ważną lokalizację na mapie Europy Wschodniej, zarówno jako ośrodek handlowy, jak i miejsce atrakcyjne pod względem kultury. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w wyniku długotrwałych negocjacji z zarządem JM Hotels Sp. z o.o. oraz prezesem zarządu, panem Jerzym Mendelką, udało nam się pozyskać ten obiekt pod wynajem. Dzięki temu Warszawa została włączona do naszej oferty, a nasi goście będą mogli cieszyć się pobytem w kolejnej atrakcyjnej lokalizacji". Leonardo Hotels to europejski oddział Grupy Fattal Hotels Group, założonej w Izraelu przez Davida Fattala. Sieć Leonardo Hotels posiada ponad 120 hoteli w ponad 50 lokalizacjach na terenie Izraela i Europy. Grupa weszła na europejski rynek w 2006 r., pozyskując od tego czasu ponad 75 obiektów w ponad 40 miejscach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Czechach, Polsce, Węgrzech i Włoszech. Mieszcząc w sobie łącznie ponad 13 tys. pokoi i ponad 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnych, hotele należące do Grupy działają w wyższej kategorii obiektów 3-4 gwiazdkowych, Leonardo Hotels obejmuje następujące marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz NYX Hotels.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *