Dekpol zbuduje kolejny hotel na wybrzeżu

Zamknięty w 2015 roku ośrodek wypoczynkowy „Alma 2” przy ul. Sobieszewskiej w Gdańsku ma nowego właściciela. Jest nim deweloper Dekpol, który za teren o powierzchni 51,66 tys. m kw. należący dotychczas do Agencji Mienia Wojskowego zapłacił 7 mln 74 tys. zł. Powstać ma tam hotel za 150 mln zł – pisze serwis trójmiasto.pl

Podczas pierwszego przetargu ogłoszonego jesienią zeszłego roku AMW nie znalazła kupca na teren, pomimo tego, że cena wywoławcza wynosiła 5,4 mln zł, czyli 2 mln mniej niż cena transakcyjna z tego roku. Niewykluczone, że na bardziej śmiałe decyzje inwestorów wpływ miała rozpoczęta kilka tygodni temu budowa nowego mostu na Wyspę Sobieszewską, czyli inwestycji, która podniesie atrakcyjność tego miejsca. Podczas drugiego przetargu dwóch licytujących podbijało swoją ofertę w sumie 31 razy i wywindowali cenę zakupu do 7 mln 74 tys. zł. Taką ofertę złożył Dekpol - firma zajmująca się generalnym wykonawstwem obiektów oraz działalnością deweloperską. - Nowy właściciel ma w planach utworzenie tam luksusowego kompleksu hotelowo-turystycznego. Wartość planowanej inwestycji szacowana jest na ok. 150 mln zł – powiedziała  serwisowi trójmiasto.pl Małgorzata Weber, rzecznik Agencji Mienia Wojskowego. Sam inwestor na razie wstrzymuje się z deklaracjami, zarówno co do kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na ten cel, jak i konkretnego obiektu, który miałby tam powstać. Miejscowy plan z 2009 roku pozwala stawiać tam obiekty o wysokości do 15 m, jednak dopuszcza zabudowę zaledwie 20 proc. działki. Powierzchnia wszystkich obiektów może wynieść w sumie nieco ponad 41 tys. m kw. Teren przeznaczony jest pod zabudowę usługową dopuszczającą usługi z zakresu gastronomii, handlu o powierzchni sprzedaży do 400m kw., kultury, sportu i rekreacji, obsługi ruchu turystycznego. Mogą tam powstać mieszkania związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, budynki zamieszkania zbiorowego, parkingi terenowe, parkingi oraz garaże w obiektach usługowych. Dekpol SA to notowana na GPW firma w branży budowlanej, która powstała w 1993 r. Firma zajmuje się Generalnym Wykonawstwem, działalnością deweloperską, posiada także Dział Konstrukcji Stalowych. Spółka buduje aktualnie m.in. hotel Number One na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.