Na lotnisku w Poznaniu będzie Moxy Hotels

W III kwartale 2019 roku na lotnisku Poznań-Ławica otwarty ma zostać hotel Moxy ze 120 pokojami. Zarządzać nim będzie Chopin Airport Development. To piąty hotel pod należącą do sieci Marriott International marką Moxy, który powstaje w Polsce i siódmy obiekt w portfolio ChAd.

Umowa dotycząca powstania Moxy podpisana została pomiędzy Portem Lotniczym PoznańŁawica, a spółką Chopin Airport Development, która będzie dzierżawcą gruntu i inwestorem hotelu. Wkrótce powstać ma ostateczny projekt, a budowa rozpocznie się na początku 2018 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł. Lotnisko w Poznaniu obsłużyło w ubiegłym roku ponad 1,7 mln pasażerów, co było siódmym wynikiem w Polsce. – Zakładamy, że tylko ok. 35 procent gości dotrze do hotelu drogą lotniczą, a pozostali w inny sposób, dzięki temu że Ławica położona jest w mieście. I to również był argument za podjęciem inwestycji – mówi Adam Pilczuk, dyrektor rozwoju i strategii Chopin Airport Development. Hotel oferował będzie duże, otwarte lobby łączące recepcję, całodobowy bar, miejsca spotkań i przestrzeń do rozrywki, przy hotelu znajdzie się też parking na 84 samochody, a w pokojach duże telewizory przystosowane do podłączenia treści online i gier. Moxy jest marką ekonomiczną stworzoną przez Marriott International w odpowiedzi na potrzeby generacji milenials – ludzi urodzonych w dwóch ostatnich dekadach XX wieku, wychowanych już w świecie nowych technologii i cyfrowej rozrywki, którzy oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych, awangardowego designu i wspólnych przestrzeni, gdzie można się integrować z innymi, popracować przy laptopie, wypić drinka i pograć w gry. Obecnie sieć liczy siedem hoteli, a kolejnych 40 jest w przygotowaniu. Poznański hotel jest piątym projektem ogłoszonym w Polsce. Jeszcze w tym roku ruszyć ma Moxy na warszawskiej Pradze, a potem na lotnisku Katowice w Pyrzowicach, w Szczecinie i na Mokotowie. Pod markami Marriott International, po przyłączeniu w ubiegłym roku sieci Starwood Hotels, działa obecnie w Polsce dziewięć hoteli, a kolejnych 12 jest w przygotowaniu. W tym roku otworzyć mają się: Renaissance i Moxy w Warszawie, Marriott w Sopocie, w który przekształci się hotel Mera Spa i Courtyardy by Marriott w Katowicach w miejsce hotelu Qubus, a w kolejnych latach: dwumarkowe kompleksy Courtyard – Moxy w Szczecinie i Residence Inn – Moxy w Warszawie, Four Points by Sheraton w Warszawie i Zakopanem oraz Moxy w Pyrzowicach i Poznaniu. Dla Chopin Airport Development, spółki należącej do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Moxy jest siódmym obiektem w portfolio. Cztery ze 514 pokoi już działają – Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku oraz Best Western w Juracie, a na trzy kolejne ze 445 pokojami podpisano umowy – Renaissace w Warszawie oraz Moxy przy lotniskach w Katowice w Pyrzowicach i Ławica w Poznaniu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *