W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce Autograph Collection

Deweloper Angel Poland Group otworzy w Krakowie pierwszy w Polsce hotel pod marką Autograph Collection, należącą do sieci Marriott International. 5-gwiazdkowy obiekt w zabytkowej kamienicy przy ul. Stradomskiej, w sąsiedztwie Wawelu, dysponował będzie 125 pokojami. Data otwarcia nie została określona. Kolejny Autograph, jak wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, powstać ma w Warszawie na Starym Mieście.

Autograph Collection to lifestyle’owa marka z segmentu soft brand stworzona przez Marriotta w 2009 roku. Zgodnie z założeniami, skupiać ma najbardziej oryginalne, niezależne hotele butikowe na świecie. Obecnie działa pod nią 110 obiektów, w tym ok. 30 w Europie, które korzystają z globalnego systemu dystrybucji i marketingu oraz programów lojalnościowych Marriott International, ale pozostają niezależne operacyjnie. Autograph Collection w portfolio sieci jest odpowiednikiem bardziej zestandaryzowanych marek Marriott Hotels i Renaissance. Krakowski obiekt powstanie w kamienicy, której historia sięga XIV wieku. Obecny kształt architektoniczny pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. kościół zakonu bożogrobców, szpital, urząd celny, siedziba dowództwa wojskowego, a po wojnie lokale mieszkalne. W 2013 roku miasto sprzedało nieruchomość za blisko 28 mln zł Angel Poland Group. – Bogata historia tego wspaniałego budynku, w połączeniu z pełną charakteru architekturą sprawiają, że miejsce to jest najlepszą lokalizacją dla flagowego hotelu naszej marki – mówi John Licence, continental brand leader w Europie dla Autograph Collection Hotels. – Inwestycja będzie mogła pochwalić się jedną z najlepszych restauracji w mieście i wysokim na dziewięć metrów barem, oferując unikatową, elegancką przestrzeń. Wierzymy, że stanie się ona miejscem spotkań dla krakowian, a goście hotelowi poczują się jak w domu w jednym z najstarszych i najbardziej tętniących życiem europejskich miast. W rozbudowanym i nadbudowanym obiekcie znajdą się też luksusowe apartamenty mieszkalne oraz SPA i ogród o powierzchni 6 tys. mkw. z dużą rozmaitością zieleni: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po drzewa liściaste. – Zgodnie z naszą filozofią każdy projekt, który realizujemy, ma przynieść korzyści lokalnej społeczności nie tylko przez poprawę jakości otoczenia, ale także codziennego życia mieszkańców – mówi Shachar Samuel, współwłaściciel firmy deweloperskiej Angel Poland Group, która działa od 2003 roku i zrealizowała już inwestycje o wartości ponad 500 mln euro. W portfolio firmy znajdują się m.in. kompleks OVO z Double Tree by Hilton oraz hotel The Granary we Wrocławiu, a także inwestycje mieszkaniowe Angel Wawel, Angel Plaza i Angel City w Krakowie

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *