Holiday Inn przy Dworcu Zachodnim

Przy Dworcu Zachodnim powstanie hotel Holiday Inn West Station sieci IHG z 217 pokojami. Jego właścicielem jest deweloperska grupa inwestycyjna Capital Park, a dzierżawcą i zarządcą spółka VHM Hotel Management, należąca do Satoria Group. Hotel w Al. Jerozolimskich otwarty ma być za trzy lata.

 

Wtoku inwestycji powstanie też część mieszkaniowa. To kolejna inwestycja hotelowa Capital Park realizowana we współpracy z VHM po Hamptonie by Hilton na Starym Mieście w Gdańsku, który otwarty ma być w 2018 roku. Dla VHM z kolei będzie to już czwarty dzierżawiony hotel po powstających Hamptonach w Gdańsku, Łodzi i Olsztynie. Holiday Inn West Station jest drugim hotelem pod tą marką w Warszawie. Pierwszy – Holiday Inn City Center z 254 pokojami powstaje przy ul. Twardej w pobliżu Dworca Centralnego i otwarty ma być w 2018 roku (inwestycję w 2015 roku rozpoczęła austriacka firma UBM Development, wkrótce odkupił ją niemiecki fundusz Union Investment, a UBM będzie dzierżawić hotel do 2038 roku). Jeszcze w tym roku w Warszawie otwarty ma być hotel pod inną marką IHG – Indigo przy ul. Smolnej z 60 pokojami, należący do polskiego dewelopera firmy Budizol. Obecnie w sieci IHG działa w Polsce osiem hoteli – Intercontinental w Warszawie, Holiday Inn w Józefowie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Dąbrowie Górniczej, Holiday Inn Express w Warszawie i Indigo w Krakowie. W przygotowaniu poza dwoma hotelami Holiday Inn oraz Indigo w Warszawie, jest też Holiday Inn na Wyspie Spichrzów w Gdańsku z 236 pokojami, który otwarty ma być w 2019

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *