Krakowskie hotele inwestują w remonty

W marcu zakończył się półroczny generalny remont pokoi w 4-gwiazdkowym hotelu Qubus Kraków. Całkowicie nowy, bardziej nowoczesny wygląd zyskało blisko 190 pokoi. Pomieszczenia swoim designem nawiązują do architektury miasta, a także sąsiedniego Kazimierza. Pokoje wyremontował też hotel Wyspiański.

W Qubusie na elementach dekoracji umieszczone zostały zdjęcia fragmentów ulic, wizerunki maszkaronów i obrazy ciekawszych rozwiązań architektonicznych historycznego Kazimierza. – Przez 10 lat funkcjonowania na rynku na stałe wpisaliśmy się w architekturę Krakowa i czujemy się jego częścią, dlatego projektując nowe pokoje, chcieliśmy nawiązać do historii miasta i królów polskich. Poza elementami dekoracyjnymi postawiliśmy też na nowe tkaniny, obicia mebli, wykładziny. Zmieniliśmy oświetlenie na bardziej nastrojowe i współgrające harmonijnie z nową, cieplejszą kolorystyką tkanin znajdujących się w pokojach – mówi Jarosław Gbyl, dyrektor Qubus Hotel Kraków. Nowy wygląd zyskała także hotelowa restauracja. Podczas generalnego remontu wymieniono stoły i krzesła, usunięto zasłony na rzecz rolet rzymskich, które wprowadzać mają ciepły nastrój. Zmieniła się też kolorystyka ścian i oświetlenie, co nadać ma temu miejscu bardziej ekskluzywny i nowoczesny wygląd. Hotel Wyspiański istnieje na krakowskim rynku hotelarskim pod tą marką ponad 15 lat, a kilka lat temu został rozbudowany o nowe skrzydło. W ostatnich miesiącach zmodernizowano i odświeżono wnętrza w głównej części budynku. Pokoje hotelowe zostały poddane kompleksowej renowacji: zmieniono wystrój, meble, całkowicie wyremontowano łazienki. Hotel oferuje łącznie 210

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *