Polish Prestige Hotels i Heritage Hotels Poland połączyły się

Polskie sieci marketingowe Polish Prestige Hotels, która skupia 33 obiekty, i Heritage Hotels z 27 obiektami podjęły decyzję o połączeniu się. Działać będą pod szyldem Fundacji Polish Prestige Hotels i oferować ponad 3,3 tys. pokoi.

Rozmowy na temat integracji zaczęły się w połowie 2016 r. – Szybko okazało się, że cele stawiane sobie przez Polish Prestige Hotels i Heritage Hotels są tożsame dla obydwu organizacji, dlatego w krótkim czasie mogliśmy zrealizować projekt połączenia, nie wprowadzając rewolucji w sposobie funkcjonowania – mówi Krzysztof Jędrocha, prezes zarządu Fundacji Polish Prestige Hotels. Jerzy Donimirski, prezes zarządu Fundacji Hotele Historyczne, dodaje: – Od początku uznawaliśmy, że ta decyzja przyniesie wiele korzyści marketingowych, ale i ekonomicznych zarówno łączonym podmiotom, jak i przede wszystkim obiektom członkowskim, dlatego połączenie stało się dla nas priorytetem. Po połączeniu Fundacja Polish Prestige Hotels jest największym zrzeszeniem hoteli niezależnych w Polsce. Działalność jej określa nowy statut, w którym zostały zawarte zapisy dotyczące m.in. kultywowania polskiej i regionalnej tradycji kulturowej, promowania i wspierania działań mających na celu nawiązywanie i eksponowanie staropolskiej gościnności, historii i obyczajów w zakresie hotelarstwa i gastronomii, promocji turystyki związanej z poznawaniem tradycji i historii polskiej, promowania właściwych wzorców w zakresie prowadzenia działalności hotelarskiej oraz gastronomicznej. Do PPH należały dotychczas m.in. hotele Grupy Anders (Krasicki, Zamek Ryn, Anders), Elbest Hotels (Krynica, Wolin, Sport w Bełchatowie), MPM Hotele SPA (Villa Park w Ciechocinku i Głęboczek), Vivaldi (w Poznaniu i Karpaczu), a także MCC Mazurkas w Ożarowie, Haston City, Art Hotel i Terminal we Wrocławiu, Amadeus w Krakowie, Branicki w Białymstoku, Klimczok w Szczyrku, Senator w Dźwirzynie, Warszawa w Augustowie, Unitral w Mielnie i Lidia w Darłowie. Z kolei sieć Heritage Hotels obejmowała m.in. obiekty sieci Donimirski Hotele (Kościuszko, Gródek, Pugetów, Polski i Maltański w Krakowie oraz Zamek Korzkiew), a także Zamek Lubliniec, pałace: Wiechlice, Tłokinia, Mierzęcin i w Rymaniu; dwory: Sieraków, Kaliszki, Chotynia, Kombornia oraz hotele Grand Sal w Wieliczce, Bristol w Busku-Zdroju, Alter w Lublinie i Olandia w Prusimiu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *