Orbis wyposażył 40 swoich hoteli w defibrylatory

Grupa Hotelowa Orbis w swoim programie „Hotel z Sercem” zainstalowała w 40 hotelach działających pod markami AccorHotels wysokiej klasy sprzęt kardiologiczny, służący do ratowania życia osób zagrożonych nagłym zatrzymaniem krążenia. Zautomatyzowane defibrylatory typu AED (Automated External Defibrillator) marki Philips zostały wyeksponowane w centralnych, ogólnodostępnych miejscach, by zminimalizować czas reakcji świadków zdarzenia.

Program „Hotel z Sercem” zwiększa bezpieczeństwo gości i realizuje ważną misję społecznej odpowiedzialności firmy. – Każdy hotel wyposażony w defibrylator AED to od teraz „Hotel z Sercem”. Jesteśmy przekonani, że ten program pomoże zapewnić bezpieczeństwo nie tylko tysiącom naszych gości i klientów, ale także wszystkim osobom w pobliżu naszych obiektów, które będą potrzebowały pomocy – mówi Jacek Laskowski, risk & compliance manager w Orbis SA. Orbis do realizacji swojego programu wybrał technologię Philips Healthcare, globalnego lidera w produkcji wysokiej klasy sprzętu medycznego. Defibrylator AED jest urządzeniem bardzo łatwym w obsłudze. Za pomocą wyraźnych, spokojnych poleceń głosowych i łatwych do zrozumienia ikon, defibrylator pokazuje krok po kroku, jak właściwie przeprowadzić akcję reanimacyjną. Przypomina nawet o potrzebie zadzwonienia po pogotowie. Po włączeniu aparat automatycznie diagnozuje stan poszkodowanego i tylko wówczas, gdy jest to wymagane, umożliwia wygenerowanie bezpiecznego impulsu elektrycznego. Serce ma wtedy szansę na powrót do normalnej pracy. Program dostępu do wczesnej defibrylacji w hotelach Grupy Orbis uruchomiła firma Max Harter. – Przeprowadzono audyt bezpieczeństwa, dzięki któremu zweryfikowaliśmy procedury i wybraliśmy optymalne miejsca do zainstalowania defibrylatorów – wskazuje Jacek Laskowski. – Czas dotarcia z pomocą do osoby poszkodowanej ma zasadnicze znaczenie, dlatego w zależności od budynku i jego konstrukcji defibrylatory zainstalowaliśmy w miejscach gwarantujących szybki czas ich zastosowania. Choroby układu krążenia (w tym NZK, tj. nagłe zatrzymanie krążenia) to główna przyczyna zgonów w Europie. Stanowią one przyczynę 40 proc. zgonów w grupie osób poniżej 75. roku życia. Według GUS, w Polsce pochłaniają rocznie ponad 170 tys. ofiar. Można szacować, że corocznie dochodzi do ok. 14 tys. przypadków NZK. Z tej liczby przeżywa zaledwie 280-700 osób. Pomoc z użyciem defibrylatora AED , której świadkowie zdarzenia udzielają w pierwszych minutach, sprawia, że szanse przeżycia ofiary nagłego zatrzymania krążenia rosną nawet do 75 proc

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *