Number One na Wyspie Spichrzów otwarty

W kwietniu na gdańskiej Wyspie Spichrzów otwarto 3-gwiazdkowy hotel Number One ze 172 pokojami sprzedawanymi w systemie condo. Powstał on w kompleksie Nowa Motława, w którym znajdzie się też 298 mieszkań. Jego inwestorem jest firma dewelopersko-budowlana Dekpol, która posiada już w Gdańsku 4-gwiazdkowy hotel Almond, a na Wyspie Spichrzów planuje kolejną inwestycję – 5-gwiazdkowy hotel ze 136 pokojami.

W hotelu Number One przy ul. Jaglanej znajdują się m.in. 62 dwupokojowe studia, włoska restauracja Mamma Mia Zielona Pietruszka z otwartą kuchnią oraz sala konferencyjna na 40 osób. W lipcu otwarta ma być strefa wellness o powierzchni 450 m kw. z 80-metrowym, bezchlorowym basenem, saunami suchą i mokrą, siłownią oraz gabinetami SPA. Cały kompleks Nowa Motława składa się z pięciu budynków, w dwóch znajduje się hotel, a w trzech bezpośrednio nad rzeką ulokowane zostaną apartamenty Nowa Motława. Całość, zaprojektowana przez biuro architektoniczne KD Kozikowski, inspirowana jest historyczną zabudową wyspy z zabytkowymi spichlerzami, do których nawiązują m.in. dwuspadowe dachy oraz drewniana stolarka okienna. Projekt pokoi przygotowała Paulina Czurak z pracowni Ideograf, a projekt części wspólnych – Jan Sikora z Sikora Wnętrza. Hotelem zarządza powiązana z Dekpol spółka City Apart Management.

Nabywcom pokoi w Number One Dekpol oferuje roczny zwrot w wysokości minimum 5 proc. przez 15 lat. Zakłada, że obłożenie będzie wynosiło co najmniej 65 proc., a średnie ceny 265 zł, co dawać miało by inwestorom zwrot nawet na poziomie 8,7 proc. Dekpol planuje na Wyspie Spichrzów przy ul. Pszennej kolejną inwestycję – 5-gwiazdkowy hotel, w którym znajdzie się 136 pokoi i 140 mieszkań. Jej realizacja rozpocząć się ma jeszcze w tym roku. City Apart Management ogłosiło już na Facebooku Number One konkurs na wymyślenie nazwy nowego hotelu. Najwięcej głosów zdobyło Baltic Atrium. Nowa inwestycja powstawać będzie równolegle z rozpoczynającą się w tym roku również przy ul. Pszennej budową kompleksu Nowy Spichlerz, w którym znajdzie się ibis Budget ze 120 pokojami. Na Wyspie Spichrzów powstaje również druga część hotelu Puro ze 118 pokojami (łącznie będzie miał ich 211), Deo Hotel z 367 pokojami i Holiday Inn z 240 pokojami (wszystkie inwestycje poza Holiday Inn zaprojektowane przez KD


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *