Ruszył Q Hotel Plus w Katowicach

9 maja, na dzień przed rozpoczęciem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, otwarto 4-gwiazdkowy Q Hotel Plus mający 121 pokoi, dwie sale konferencyjne po 45 m kw., restaurację na 100 osób i salę fitness. To piąty obiekt polskiej sieci Q Hotels. Kolejny planowany jest w Warszawie. W Katowicach w ciągu dwóch miesięcy ruszyć mają też Best Western Browar Mariacki i Courtyard by Marriott.



QHotel Plus, zlokalizowany przy ul. Wojewódzkiej, 400 m od Dworca Głównego PKP, połączony jest z powstającą jeszcze częścią biurową. Cały kompleks będzie miał 6,1 tys. m kw. powierzchni użytkowej, z czego hotel zajmuje 3,3 tys. m kw. Bryła budynku została wkomponowana w istniejąca tkankę historyczną z uwzględnieniem odpowiedniego rytmu i podziału elewacji. Efekt ten uzyskano dzięki ścisłej współpracy z miejskim konserwatorem zabytków. Hotel zaprojektowany został przez pracownię AGK Architekci i M.O.T Studio. – Aby gość poczuł się jak w domu, do aranżacji wprowadzono więcej elementów drewnianych, znacząco ocieplających wnętrze hotelu. W pokojach lekkość mebli uzyskano poprzez zastosowanie widocznych stalowych profili konstrukcyjnych – tłumaczy Andrzej Chrobak z M.O.T.



Cześć konferencyjna składa się z dwóch sal: Frappe i Mocca, które można połączyć w jedną 90-metrową. Hotelowa restauracja serwuje m.in. dania tradycyjnej kuchni śląskiej, takie jak galert śląski, hekele, zupa z oberiby czy cwibak piernikowy. Q Hotels to najmłodsza polska sieć hotelarska, która swój pierwszy hotel otworzyła w 2014 r. we Wrocławiu jeszcze pod marką Best Western Plus Q Hotel, w 2015 r. uruchomiła Best Western Plus Q Hotel w Krakowie (obecnie obydwa działają jako Q Hotel Plus i są jedynie stowarzyszone pod soft brandem BW Premier Collection) oraz Q Hotel w Krakowie. Pod marką Q Hotel działa też otwarty wcześniej Grand Cru w Gdańsku, należący do właścicieli sieci – Leszka Gaczorka, twórcy firmy CCC, i Piotra Szostaka, prezesa firmy MSU, która jest czołowym producentem podeszew w Europie. – Kolejną inwestycję planujemy w Warszawie. Zostały już w tym kierunku podjęte konkretne kroki – mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotels. Katowice po otwarciu dwa lata temu Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego stały się bardziej interesującym miejscem dla inwestycji hotelarskich. W ub.r. otwarto 105-pokojowy B&B Hotel – pierwszy większy obiekt od 2010 r., gdy na rynek weszły Angelo i Best Western Premier, w czerwcu ruszyć ma wreszcie zapowiadany od 2014 r. 45-pokojowy Best Western Browar Mariacki, a w wieżowcu Altus 105-pokojowy Courtyard by Marriott, który zastąpi działający tam do grudnia Qubus Hotel. W 2018 r. otwarcie swojego kolejnego hotelu w mieście zapowiada sieć Diament (105 pokoi). Inwestycję planuje też szwedzka spółka Vastint, która pod koniec ub.r. podpisała przedwstępną umowę na zakup działki z budynkiem byłego hotelu Silesia. Na jego miejscu chce wybudować kompleks hotelowo-biurowy

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *