Moderna chce otworzyć butikowy hotel w Gdyni

Trójmiejska firma deweloperska Moderna, która jeszcze w tym roku chce otworzyć hotel Hampton by Hilton w Gdańsku Oliwie, kupiła kamienicę w centrum Gdyni, gdzie planuje uruchomić butikowy hotel.

butikowy hotel. Wkamienicy z lat 20. XX w. na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i 10 Lutego, przeprowadzony zostanie generalny remont. – Odrestaurujemy budynek z należytą pieczołowitością, dbając jednocześnie o to, by już jako hotel zachwycał przyszłych gości nie tylko architektonicznymi detalami, ale także najwyższym komfortem. Nowe życie otrzyma też piękna, przestronna sala operacyjna, która znajduje się na pierwszym piętrze gmachu. Powstanie tam elegancka restauracja i hotelowe lobby – powiedział Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding lokalnej „Gazecie Wyborczej”. Gmach o powierzchni 2,5 tys. m kw. wpisany jest do wojewódzkiego rejestru zabytków, dlatego wszystkie prace będą musiały być prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Przed wojną kamienica była siedzibą Banku Polskiego, a po wojnie kolejnych banków. Do lat 80. w jednym skrzydle budynku znajdowały się mieszkania kadry kierowniczej. Ze względu na złożoność procedur i stopień skomplikowania projektu nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace rewitalizacyjne i jak długo potrwa przystosowanie budynku do nowych funkcji

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *