Warimpex na plusie

Warimpex zakończył 2016 r. z zyskiem netto w wysokości 22,9 mln euro. To znacząca poprawa w stosunku do roku 2015, gdy odnotował 42,3 mln euro straty netto. Spadły przychody w segmencie hoteli z 54,5 do 51,9 mln euro, co wynikało ze sprzedaży obiektów hotelowych angelo w Jekaterynburgu i w Pradze.

Na koniec 2016 r. Warimpex był właścicielem, współwłaścicielem lub dzierżawcą 14 hoteli z łączną liczbą 3,5 tys. pokoi w Polsce, Czechach, Rosji, na Węgrzech, w Rumunii, we Francji i w Austrii oraz czterech budynków komercyjnych i biurowych. – Rok 2016 był kolejnym bogatym w wydarzenia rokiem w historii firmy Warimpex i już teraz widać, że także 2017 r. będzie okresem bardzo interesującym. Po dniu bilansowym podpisaliśmy umowę o sprzedaży części naszego portfolio hotelowego tajskiemu inwestorowi U City. Transakcja dotyczy ośmiu hoteli [w tym wszystkich pięciu w Polsce – red.]. stanowiących ok. 50 proc. całego majątku nieruchomościowego Warimpexu, o wartości nieruchomości ok. 180 mln euro. Pod warunkiem pomyślnego zakończenia tej transakcji, prawdopodobnie latem 2017 r., oczekujemy, że przyczyni się ona do wzrostu naszego wyniku, a wpływy z niej przeznaczymy na poprawę naszej struktury kapitałowej oraz na nowe projekty deweloperskie – pisze Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpeksu w rocznym raporcie giełdowym. Z polskich hoteli obłożenie InterContinentalu (Warimpex jest jego dzierżawcą wspólnie z UBM) wzrosło z 80 do 84 proc., [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Wiktor Kołakowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *