Vienna House Easy w Lipsku zamiast Novotela

Vienna House podpisała umowę dzierżawy na uruchomienie designerskiego hotelu w centrum Lipska, który będzie funkcjonował pod marką Vienna House Easy w stylu „smart-casual”. Jego otwarcie planowane jest na początek 2018 r.Vienna House i BERKOM Grundstücks GmbH & Co. Hotels Leipzig am Brühl KG podpisały umowę dzierżawy, która jest pierwszym krokiem do przebudowy nieruchomości, na której dawniej mieścił się hotel Novotel, położonej tuż obok dworca kolejowego. – Lipsk jest jednym z modniejszych miast w Niemczech, charakteryzującym się bogatą sceną kulturalną i studencką, doskonałymi klubami, imponującą architekturą, tętniącym życiem śródmieściem – mówi Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. – Swobodna, nieskomplikowana koncepcja Vienna House Easy pasuje idealnie do miasta, dlatego bardzo cieszę się, że kolejny krok ku rozszerzeniu naszego portfolio wykonamy właśnie w Lipsku.

Nowy hotel Vienna House Easy Leipzig będzie dysponował 206 pokojami, w tym 11 apartamentami. W lobby znajdzie się bar, strefa dzienna oraz kreatywne miejsce spotkań dla mieszkańców Lipska, gości i turystów. Hotelowe menu stanowić będzie połączenie tradycji wiedeńskich kawiarni z duchem dzisiejszych czasów, co w przenośni można określić jako strudel z piwem rzemieślniczym. Ofertę hotelu uzupełni sklep z regionalnymi, modnymi i sezonowymi produktami. Restauracja śniadaniowa, tak jak we wszystkich hotelach Vienna House Easy, będzie utrzymana w stylu nawiązującym do piekarni. Ponadto hotel oferuje zewnętrzny taras, wyposażony w kolorowe meble kawiarniane i wypoczynkowe, a także podwieszane fotele, które przypominają ogrodowe huśtawki przeniesione do miejskiej rzeczywistości XXI wieku. Na niektórych piętrach znajdą się kąciki do czytania z poduszkami, stoły do szycia oraz inne miejsca obsługiwane samodzielnie. Vienna House Easy Leipzig zaoferuje też najnowsze rozwiązania technologiczne jak zameldowanie on line, mobilny concierge czy funkcję czatu z personelem hotelowym

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *