Orbis z umową na hotel w Sarajewie

Grupa Hotelowa Orbis podpisała umowę franczyzową na hotel pod marką Novotel z lokalnym partnerem i inwestorem Al Shiddi Group. Hotel, dotychczas działający pod nazwą „Bristol”, zmieni nazwę na Novotel w październiku 2017 roku i stanie się częścią Grupy Orbis/AccorHotels. Położony w sąsiedztwie Starego Miasta obiekt  oferuje 186 pokoi, 7 sal konferencyjnych, restaurację, centrum fitness i centrum odnowy biologicznej z krytym basenem.

„Otwierając Novotel Sarajewo Grupa Hotelowa Orbis - strategiczny partner AccorHotels w Europie Wschodniej - wchodzi na rynek hoteli klasy średniej w Bośni i Hercegowinie. Jest to bardzo obiecujący rynek o ogromnym potencjale dla hoteli działających pod międzynarodowymi markami. Planujemy dalsze powiększanie sieci hoteli marek AccorHotels na Bałkanach i w Europie Wschodniej, naszym celem jest wzmocnienie pozycji lidera w tym regionie.”- powiedział Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny  Orbis SA. Niezależnie od inwestycji w Novotel, Al Shiddi Group zawarła w kwietniu bieżącego roku umowę franczyzową z należącą do AccorHotels spółką Swissôtel na budowę nowego, 218-pokojowego hotelu, która rozpocznie się na początku 2018 roku. Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w 117 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *