Zarząd hotelu Belvedere odpowiada na tekst „Wprost”

Prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w górach kilkukrotnie mieszkał w hotelu Belvedere w Zakopanem, który miał nie posiadać wymaganych pozwoleń na użytkowanie, poinformował tygodnik "Wprost". Do publikacja odniósł się zarząd obiektu.


Czterogwiazdkowy hotel Belvedere jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych prezydenta Andrzeja Dudy. Tylko zimą ubiegłego roku prezydent odwiedził obiekt aż trzy razy. Z ustaleń tygodnika "Wprost" wynika, że hotel nie powinien jednak przyjmować gości, gdyż nie ma wymaganych pozwoleń na użytkowanie. Straż pożarna nie potwierdziła jego bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Małgorzata Chechlińska, prezes spółki, która jest właścicielem hotelu, przekonuje, że ma stosowne pozwolenia, a nieodebrana jest tylko jedna sala konferencyjna.

Sytuacją w Belvedere zainteresowało się ABW i prokuratura – prowadzi śledztwo w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W sprawę włączył się także KPRM – chce, by budynkowi przyjrzał się wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego.

W poniedziałek popołudniu do sprawy odniósł się także zarząd Tatra CLlub 2000, właściciel obiektu. Do mediów wysłał specjalne oświadczenie.

„W związku z artykułem który ukazał się 29 maja 2017 r. w tygodniku "WPROST" oświadczamy: Hotel Belvedere działa legalnie od 2003 r. i nigdy nie przerwał swojej działalności. Regularnie wykonuje wszystkie prawem przewidziane przeglądy (np. instalacji przeciwpożarowej co 3 miesiące), w kwietniu 2017 r. miała miejsce kontrola straży pożarnej zakończona wynikiem pozytywnym.

W 2014 r. na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę została dobudowana m.in. sala wielofunkcyjna i dwie klatki schodowe ewakuacyjne, które zostały zgłoszone do odbioru w grudniu 2014 r. Procedury administracyjne dotyczące odbioru dobudowanej części trwają do  dzisiaj.

27.12.2014 r. wybuch pożar w czasie którego spłonął dachnad północnym skrzydłem hotelu, nadpalonych zostało 6 pokoi na poddaszu. Odbudowa po pożarze zakończyła się w połowie 2015 r. Od czerwca 2015 r. w hotelu nie są prowadzone jakiekolwiek prace budowlane.

Od początku działalności hotel miał zaszczyt gościć wszystkich kolejno urzędujących Prezydentów RP.

Wymogi bezpieczeństwa były każdorazowo szczegółowo sprawdzane przez odpowiednie służby.

Zarząd Tatra Club 2000”


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *