Na budowie łódzkiego Hamptona wciąż nic się nie dzieje

Od ponad dwóch miesięcy na budowie hotelu Hampton by Hilton i biurowca przy Piotrkowskiej 155 nic się nie dzieje. Zgodnie z deklaracjami inwestora (Master Management Group) z końca kwietnia, ekipy budowlane miały wrócić do pracy w maju, ale obecnie mówi się o lipcu. Zdaniem inwestora, przerwa wynika z przedłużających się negocjacji z przyszłymi najemcami. Według głównego wykonawcy (Erbud S.A.), sprawa wygląda inaczej.


Wizualizacja


„Prace prowadzone na terenie obu realizacji budowlanych przebiegają adekwatnie do środków finansowych przekazywanych przez inwestora. Zgodnie z deklaracją inwestora do końca maja mają zostać uruchomione kolejne środki finansowe. Dotrzymanie wskazanego terminu uruchomienia środków finansowych będzie skutkowało dotrzymaniem terminów realizacji inwestycji przez generalnego wykonawcę.” - wyjaśnił we wtorek Erbud.

Inwestorem i właścicielem działki jest spółka Bacoli Properties. Hotelem zarządzać ma natomiast VHM Hotel Management, spółka należąca do Satoria Group.

Kompleks Piotrkowska 155 składać się ma z 19 -piętrowego biurowca, 7-piętrowego hotelu, oraz niższego, 5-piętrowego budynku biurowego. Główny wieżowiec ma być jednym z najwyższych budynków biurowych w Łodzi. Przyszły Hampton by Hilton ma mieć 149 pokoi. Część biurowa to 21 tys. mkw. i 4 tys. mkw. powierzchni handlowo- usługowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *