Grupa Orbis z kolejnym hotelem

Accor-Pannonia Hotels Zrt., spółka zależna Orbisu, zawarła z Universale International Realitäten GmbH umowę nabycia HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság, która jest właścicielem hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge w Budapeszcie, za 42,25 mln euro.

"Przejęcie kontroli nad spółką przejmowaną przez podmiot zależny emitenta uzależnione jest od pozytywnej weryfikacji transakcji przez Węgierski Urząd ds. Konkurencji. Spółka przejmowana została zakupiona w ramach realizacji prawa opcji wykupu hotelu" - czytamy w komunikacie.

Głównymi celami transakcji są optymalizacja działalności hotelowej poprzez wyeliminowanie kosztów związanych z najmem hotelu oraz uzyskanie możliwości sprzedaży hotelu ze zwrotnym zarządzaniem, podano również.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w 117 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *