W Krakowie otwierają się nowe hotele…

W maju w sąsiedztwie Plant został otwarty 4-gwiazdowy hotel Grand Ascot z 63 pokojami, a w najbliższych miesiącach uruchomione mają być: 5-gwiazdkowy Unicus Palace z 60 pokojami na Starym Mieście i INX Design ze 122 pokojami na Kazimierzu. Wszystkie trzy hotele należą do inwestorów działających już na krakowskim rynku.Grand Ascot zlokalizowany jest przy ul. Szujskiego w odległości 700 m od Rynku, na działce wydzierżawionej przez właścicieli firmy budowlano- deweloperskiej Janex od Caritasu Archidiecezji Krakowskiej. W hotelu znajdują się restauracja na 70 osób i lobby bar, dwie sale konferencyjne na 100 i 12 osób oraz dwa sześciosobowe pokoje typu business room, a także sauna i siłownia. Właściciele Janeksu 10 lat temu otworzyli 3-gwiazdkowy hotel Ascot z 49 pokojami po przeciwległej stronie Plant przy ul. Radziwiłłowskiej.

Latem przy ul. Starowiślnej na Kazimierzu planowane jest otwarcie INX Design Hotelu. Wystrój pokoi inspirowany jest stylem Art Deco w połączeniu z bogatą kolorystyką typową dla dzieł malarki Zofii Stryjeńskiej, jednej z najbardziej znanych polskich artystek okresu międzywojennego. Pokoje wyposażone będą m.in. w 40-calowe telewizory i podświetlane, „lewitujące” łóżka, a w czterech apartamentach znajdą się tarasy i jacuzzi w sypialniach. Hotel zaoferuje też restaurację, lobby bar, strefę fitness i salę konferencyjną o powierzchni 250 m kw., z możliwością podziału na trzy mniejsze. Jest to druga inwestycja hotelowa spółki po otwartym w 2014 r. przy ul. Wygoda Metropolis Design Hotelu z 60 pokojami.Kolejną będzie budowa na terenie pola golfowego Krakow Valley Golf & Country Club w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej obiektu Mango Resort & Spa ze 150 apartamentami o pow. 40-80 m kw. i zapleczem rekreacyjnym w postaci boisk, basenów, SPA, restauracji oraz częścią konferencyjną. Notowana na parkiecie New Connect spółka Metropolis zajmuje się również prowadzeniem działalności stomatologicznej pod marką Indexmedica. Indexmedica oferuje szeroki zakres usług, głównie dla pacjentów zagranicznych i rozwija turystykę medyczną do Polski, pomagając obcokrajowcom w rozliczaniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, organizacji przelotu, rezerwacji noclegu i organizacji czasu wolnego.

Temu m.in. celowi służy też uruchamianie kolejnych obiektów hotelowych. Latem ruszyć ma też 5-gwiazdkowy Unicus Palace na rogu ul. Floriańskiej i Św. Marka, zlokalizowany naprzeciwko otwartego w 2009 r. 4-gwiazdkowego hotelu Unicus z 35 pokojami. Hotel zaoferuje 44 pokoje dwuosobowe i 16 apartamentów, a także restaurację z kuchnią włoską, dwie sale konferencyjne, strefę relaksu z basenem, saunami, jacuzzi i gabinetem masażu oraz podziemny parking. Zarządzać nim będzie grupa Dobry Hotel Leszka Mięczkowskiego, który jest też współwłaścicielem obydwu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *