Zakończył się remont Holiday Inn Kraków City Center…

Zakończył się ostatni etap remontu 5-gwiazdkowego hotelu Holiday Inn Kraków City Center. Łączny koszt remontu i rozbudowy hotelu wyniósł 89 mln zł.Remont przebiegał wieloetapowo. W 2014 r. otwarte zostało nowe skrzydło hotelu. Znalazło się w nim 85 pokoi i zaplecze konferencyjne, które składa się z 12 sal o łącznej pow. 1,5 tys. m kw. Remont przeszły też funkcjonujące w historycznym budynku XIX-wiecznego pałacu Pereńskich: restauracje, bar, lobby i recepcja. Od stycznia 2016 r. do maja 2017 r. renowacja objęła 154 pokoje znajdujące się na sześciu piętrach pałacu Pereńskich oraz w jego skrzydłach. Wnętrza ozdobiono obrazami artystów związanych z Krakowem: Jana Kantego- Pawluśkiewicza, Tomasza Cieplińskiego i Michała Suffczyńskiego.

Odnowiono również elewację budynku. – Prace dotyczyły zabytkowej substancji, dlatego chcieliśmy utrzymać klimat tego miejsca i nie zdominować go nowymi formami. Współpracując z miejskim konserwatorem zabytków, zachowaliśmy oryginalną elewację, utrzymaliśmy proporcje pierzei ulicy Wielopole, podkreślając jej piękno. Nasze interwencje były stonowane, skupiły się głównie na wydobyciu zapomnianych detali historycznych fasad za pomocą światła – mówi architekt Anna Wardak, autorka projektu rozbudowy hotelu. Z kolei Yossi Wircer, dyrektor generalny hotelu, podkreśla: – Wystrój i wykończenie współgrają z projektem historycznej części obiektu. Unikatowa przeszłość hotelu jest niezaprzeczalnym walorem dla odwiedzających i dodatkową atrakcją turystyczną. Holiday Inn Kraków City Center to jedyny z pięciu hoteli tej marki w Polsce (i chyba jedyny na świecie) mający kategorię pięciu gwiazdek.

Po rozbudowie oferuje 236 pokoi i apartamentów, siłownię o powierzchni 100 m kw., zaplecze konferencyjne m.in. z salą balową Degas o powierzchni 240 m kw. i salą Renoir o pow. 312 m kw. W obiekcie działają również restauracje oferujące potrawy kuchni polskiej i śródziemnomorskiej – Impresja i The City, a także Reflections Lobby Bar & Café

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *