Orbis wprowadza MGallery by Sofitel do Polski. Pierwszy hotel we Wrocławiu

Orbis podpisał umowę o zarządzanie na pierwszy w Polsce 5-gwiazdkowy hotel pod marką MGallery by Sofitel, który powstaje we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim. Obiekt, którego właścicielem jest firma Tacit Investment, zaoferuje 192 pokoje, a jego otwarcie planowane jest w drugiej połowie 2019 r.

W hotelu znajdzie się też m.in. 500-metrowa sala balowa otwierająca się na ogród, cztery sale konferencyjne, duża restauracja i garaż podziemny oraz taras widokowy na dachu. Budowa, realizowana przez Strabag, rozpoczęła się pod koniec ub.r., a koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln zł.  – Naszej sieci hoteli w Polsce brakowało tej marki i teraz jest właściwy czas, aby wprowadzić tak topowy hotel jak MGallery by Sofitel – mówi Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis SA. – Hotele działające pod marką MGallery by Sofitel to kolekcja luksusowych hoteli butikowych urządzonych w niepowtarzalnym klimacie, oferujących usługi dla najbardziej wymagających gości. Jesteśmy bardzo dumni, że Tacit Investment, doświadczony inwestor i prekursor ra rynku nieruchomości luksusowych w Polsce, wybrał tę markę oraz umowę o zarządzanie dla tej wyjątkowej nieruchomości we Wrocławiu. Przy tym projekcie, nasza współpraca wykracza poza marketing i obejmuje tak istotne elementy jak doradztwo techniczne czy konsultacje ze światowej sławy projektantami. Poprzez tego rodzaju partnerstwo, wprowadzamy na polski rynek nowy produkt hotelowy charakteryzujący się najwyższą jakością w segmencie luksusowym, a to z kolei otwiera perspektywy na podobne projekty w przyszłości.

Budynek hotelu, ulokowany będzie na tyłach archikatedry, harmonijnie wpisując się w zabytkowe otoczenie Ostrowa Tumskiego, a jego bryła dopełnić ma przestrzeń Placu Katedralnego od strony Odry. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, takich jak tradycyjnie wypalana cegła, beton, szkło i metal, które są już obecne na Ostrowie Tumskim, hotel chce wpisać się w historyczny charakter tego miejsca. Koncepcję hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci, a za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group, która stworzyła także koncepcję i projekt wnętrz warszawskiej Hali Koszyki.

Flagową inwestycją Tacit Investment jest oddany do użytku w 2014  r. 44-piętrowy  apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie. Do spółki należy tez 5-gwiazdkowy hotel Rialto. – Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż to silna marka reprezentująca kolekcję unikalnych, prestiżowych hoteli, działających w ramach Grupy AccorHotels na całym świecie – mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment. – Ważny dla nas jest także fakt, że na etapie tworzenia hotelu, pracujemy z cenionymi specjalistami z Paryża, dzięki którym otrzymujemy unikalną wiedzę na temat światowych trendów, dbając jednocześnie o lokalny charakter naszego projektu. Istotnym czynnikiem jest dostęp do klientów z całego świata poprzez udział w jednym z największych programów lojalnościowych Le Club AccorHotels.

Inwestycja we wrocławski hotel ma długą historię. Działka została kupiona za 18 mln zł przez spółkę Mot, ówczesnego właściciela hotelu Rialto jeszcze w 2008 r. Do 2012 roku spółka miała postawić na niej 5-gwiazdkowy hotel ze 120 pokojami. W 2009 r. po wyburzeniu starej przychodni, która stała na działce, prace zamarły.  W 2011 r. Mot zrewidował plany i ogłosił zamiar budowy 4-gwiazdkowego hotelu ze 187 pokojami, który działać miał pod międzynarodową marką. I tych planów nie udało się jednak zrealizować.  W 2012 r. działka zmieniła właściciela, którym został Tacit, zapowiadając wybudowanie 175-pokojowego hotelu w standardzie 4-gwiazdkowym do 2015 r. (mówiło się o hotelu pod jedną z marek Hiltona), prace jednak i wówczas nie ruszyły. W 2016 r. spółka ogłosiła plany zbudowania 192-pokojowego hotelu 4-gwiazdkowego i wybrała firmę Strabag na generalnego wykonawcę. Ostatecznie okazało się, że będzie to 5-gwiazdkowy hotel MGallery by Sofitel. Obecnie pod marką MGallery by Sofitel działa 90 hoteli w 24 krajach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *